بدون دیدگاه
2020/01/13 - 11:49

ایران قهرمان لیگ جهانی کاراته وان شد/ بهمینار از کسب مدال باز ماند

تیم ملی کاراته ایران با پنج مدال طلا و یک برنز در شیلی به عنوان قهرمانی رسید.  به گزارش خبر راست، به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پایان اولین مرحله لیگ سری آ در سال ۲۰۲۰ که به میزبانی سانتیاگو، پایتخت شیلی برگزار شد، تیم ملی ایران با کسب ۵ مدال طلا توسط رزیتا […]

تیم ملی کاراته ایران با پنج مدال طلا و یک برنز در شیلی به عنوان قهرمانی رسید.

 به گزارش خبر راست، به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پایان اولین مرحله لیگ سری آ در سال ۲۰۲۰ که به میزبانی سانتیاگو، پایتخت شیلی برگزار شد، تیم ملی ایران با کسب ۵ مدال طلا توسط رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری، ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده و یک مدال برنز توسط صالح اباذری بالاتر از سایر رقبا بر سکوی قهرمانی ایستاد.

جدول رده‌بندی مسابقات:

۱. ایران با ۵ طلا و یک برنز

۲. ترکیه با ۴ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز

۳.ایتالیا با ۲ طلا و یک نقره

۴.قزاقستان با ۱ طلا و ۴ برنز

۵. اوکراین با ۱ طلا و ۱ برنز

۶. برزیل با ۲ نقره

۷. چین با ۱ نقره و ۳ برنز

۸. ونزوئلا با ۱ نقره و ۱ برنز

۹. صربستان، آذربایجان، آلمان، پرو با ۱ نقره

۱۰. مغرب و شیلی با ۲ برنز

۱۱. فیلیپین، مکزیک، گرجستان و کویت با ۱ برنز

همچنین سارا بهمنیار ملی پوش شایسته گیلانی به همراه تیم ملی کاراته در اولین مرحله لیگ جهانی در شیلی  با شکست در دیدار رده بندی از کسب مدال این دوره از مسابقات باز ماند.

بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفت که پس از استراحت در دور اول، در مرحله دوم برابر جولیانا دی اولیورا از برزیل قرار گرفت که در نهایت این حریفش را با نتیجه هفت بر صفر شکست داد.

سارا بهمنیار در دور سوم نیز رو در روی آیچا سایا از مراکش قرار گرفت که سرانجام این حریف قدرتمند خود را با نتیجه چهار بر دو مغلوب کرد تا به دور چهارم راه یابد که در این مرحله نیز برابر سراپ اوزچلیک از ترکیه دارنده شش مدال طلا، یک نقره و  دو برنز کاراته وان و قهرمان جهان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه شش بر دو مغلوب این حریفش شد.

با راهیابی سراپ اوزچلیک به دیدار فینال، سارا بهمنیار راهی دیدار رده بندی شد که در این مرحله نیز این کاراته کای با قبول شکست برابر حریفی از کشور چین ، از کسب مدال برنز بازماند.

سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی که اسفند سال گذشته مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش را کسب کرد، در وزن ۵۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته اون در مسکو، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن شده بود.

وی همچنین سال گذشته در اولین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود.

گفتنی است اعضای تیم ملی کاراته مردان و بانوان ایران پس از کسب این موفقیت، ضمن ابراز همدردی با مردم به واسطه اتفاقات تلخ چند روز اخیر، قهرمانی در رقابت‌های کاراته وان شیلی را به روح مطهر سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، جانباختگان مراسم تشییع سردار دلها در کرمان و درگذشتگان حادثه سقوط هواپیما تقدیم کردند.


شماره خبر 55043 - 2020/01/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com