بدون دیدگاه
2019/10/24 - 21:01

وقتی برای تخریب شهردار رشت حقوق ۱۲ میلیونی او ۱۰۰ میلیون اعلام میشود

گاف عجیب دو پایگاه خبری در خبرسازی علیه شهرداری/ نیم هزارمی که نیم درصد شد و اکاذیبی که به انتشار رسید!

به گزارش خبر راست، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت طی جوابیه ای از مطالب کذب منتشر شده در دو پایگاه خبری پرده برداشت. متن این جوابیه به شرح ذیل است: مدیران مسئول پایگاه های خبری گیل خبر و دیارمیرزا؛ با سلام و احترام با عنایت به درج خبری با […]

به گزارش خبر راست، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت طی جوابیه ای از مطالب کذب منتشر شده در دو پایگاه خبری پرده برداشت.

متن این جوابیه به شرح ذیل است:

مدیران مسئول پایگاه های خبری گیل خبر و دیارمیرزا؛

با سلام و احترام
با عنایت به درج خبری با عنوان ” ماهانه ناقابل صد میلیون تومان ؛ حقوق و مزایای شهردار رشت !”مقتضی است طبق قانون مطبوعات توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی در صفحه اول سایت درج گردد.
۱ـ حقوق شهردار بر اساس آئین نامه نحوه محاسبه حقوق و مزایای شهرداران و طبق حکم حقوقی که توسط استاندار محترم صادر و ابلاغ می شود، پرداخت می گردد در خصوص شهردار فعلی رشت نیز با احتساب کلیه مزایای متعلقه ، اضافه کار و غیره دیافتی ماهیانه ایشان در حدود ” دوازده میلیون تومان ” طبق آخرین فیش حقوقی می باشد و این موضوع در اجرای شفاف سازی و پایش حقوق و مزایای مدیران دستگاههای اجرایی طی نامه شماره ۱۲۷۹۴۳ مورخ ۱۸/۷/۹۸ به دیوان محترم محاسبات استان گیلان اظهار گردیده و جدول پیوست نامه ارسالی فوق الذکر نیز مورد استفاده آن پایگاه خبری قرار گرفته است .
۲- در خصوص اعلام دریافتی ماهیانه مبلغ یک میلیون تومان از سازمانهای تابعه به شهردار رشت به اطلاع می رساند : طبق آخرین ساختار تفصیلی سازمانی شهرداری رشت دارای ده سازمانمی باشد که طبق اساسنامه های سازمانها مصوب وزارت کشور و بر اساس بخشنامه صادره از سوی سازمان شهرداریها از سال ۹۵ تا کنون شهردار ، اعضای شورای سازمان ها و هیئت مدیره آنان حق دریافت هیچ گونه وجهی بابت حق الجلسه ،پاداش و غیره را ندارند و شهردار رشت از این بابت تاکنون هیچ وجهی از سازمان های تابعه دریافت ننموده است. لذا خبر درج شده در آن پایگاه خبری” ناشی از عدم آگاهی از قوانین موضوعه و یا مصداق نشر اکاذیب می باشد.”
۳- درخصوص اجاره منزل مسکونی برای شهردار بر اساس تبصره ذیل ماده ۳ دستورالعمل ماده ۵ آئین نامه شرایط احراز تصدی سمت شهردار ، مقرر گردید؛ پنجاه درصد هزینه اجاره ماهیانه منزل استیجاری شهردار از محل بودجه شهرداری پرداخت گردد،در صورتیکه بابت ترهین منزل استیجاری مزبور هیچ گونه هزینه ای توسط شهرداری به صورت ماهیانه پرداخت نمی گردد و مبلغ ودیعه پرداخت شده نیز از محل موجودی سپرده بانک شهرداری صورت گرفته که اولاً امکان هزینه آن برای سایر موضوعات و یا تسویه بدهی ها از محل حساب سپرده و یا هرنوع اعمال هزینه وجود نداشت . ثانیاً به موجودی سپرده های موجود در بانک ها هیچ گونه سودی تعلق نمی گیرد و برداشت از آن بعنوان ودیعه ساختمان استیجاری مانع کسب منافع در این خصوص نگردیده است . لذا خبر درج شده در آن پایگاه خبری “ناشی از عدم آگاهی از قوانین موضوعه و یا مصداق نشر اکاذیب می باشد”.
۴- در خصوص پرداخت حق عمران شهردار نیز می بایست به آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران استناد کرد که پایگاه خبری محترم نیم در هزار هزینه های عمرانی انجام شده را نیم درصد اعلام نموده است ! ضمن اینکه در تبصره ذیل بند ج ماده ۲ آئین نامه فوق الذکر حداکثر سقف حق عمران قابل پرداخت به شهرداران که پس از تصویب تفریغ بودجه تحقق می یابد را معادل دو برابر مجموع حقوق مبنا ، افزایش سنواتی و فوق العاده شغل سالیانه شهردار تعیین نموده که با توجه به حکم حقوقی شهردار رشت توسط استاندار محترم ، مبلغ سالیانه آن درصورت انجام هزینه های عمرانی از مبلغ سی میلیون تومان در سال نمی تواند تجاوز نماید. لذا چگونگی محاسبه حق عمران شهردار توسط آن پایگاه اطلاع رسانی “ناشی از عدم آگاهی از قوانین موضوعه و یا مصداق نشر اکاذیب می باشد”.
۵- با توجه به توضیحات فوق ،ضمن تکذیب خبر منتشره ، با توجه به تشویش اذهان عمومی و انتشار اخبار غیر واقعی و کذب ، حق پی گیری چنین خبرسازی هایی از طریق مراجع ذی صلاح از سوی شهرداری رشت محفوظ خواهد بود.

علیرضا قانع
سرپرست ارتباطات و امور بین الملل
شهرداری رشت


شماره خبر 50682 - 2019/10/24
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com