بدون دیدگاه
2019/10/15 - 21:44

تخلف ساختمانی چند میلیاردی منتسبین به عضو شورای شهر رشت!

 آیا مدعی مبارزه با فساد مقابل تخلف ساختمانی اقوام درجه یک خود نیز ایستادگی خواهد کرد یا…؟!

به گزارش خبر راست، به نقل از حرف آخر، صبح امروز در فضای مجازی خبری مبنی بر تخلف ساختمانی توسط یک عضو شورای شهر رشت مطرح گردید که در آن تلویحا با اشاره به تکیه کلامهایی مثل شهر خسته که مختص این عضو شورای شهر در جهت مبارزه با فساد در اینستاگرام خود بهره میبرد […]

به گزارش خبر راست، به نقل از حرف آخر، صبح امروز در فضای مجازی خبری مبنی بر تخلف ساختمانی توسط یک عضو شورای شهر رشت مطرح گردید که در آن تلویحا با اشاره به تکیه کلامهایی مثل شهر خسته که مختص این عضو شورای شهر در جهت مبارزه با فساد در اینستاگرام خود بهره میبرد اشاره شد.

بهراد ذاکری در شورای پنجم دست کم در حرف ، خود را پرچمدار مبارزه با فساد معرفی کرده و نامه های اعتراضی خود را در اینستاگرام منتشر میکند اما حالا وی با یک چالش جدی روبرو شده و اسنادی بدست آمده که به زعم کارشناسان تخلفات چند میلیاردی ملک پدری وی حکایت دارد.

طی بررسی های بعمل آمده توسط خبرنگاران این پایگاه خبری ملکی به آدرس گلسار،بلوار سمیه ، خیابان ١٢٣ متعلق به بیت الله ذاکری می‌باشد که تصویر آن را مشاهده میکنید.

پروانه صادر شده در مورخ ٢٨ اسفند نود و هفت به شماره ١.٩٧.۴٩٨ به منظور توسعه بنا صادر شده که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

طی بازدید به عمل آمده توسط کارشناسان شهرداری رشت از بنای درحال ساخت در مورخ ۴ مهر نود و هشت تخلفات محرزی به شرح زیر اعلام شد که در تصویر آن را مشاهده میکنید.

اگر بطور خلاصه نتیجه این بازدید را بیان کنیم؛

١.ملک مسکونی فوق الذکر مجوز توسعه بنا دریافت کرده بود و نباید تخریب و دوباره ساخته میشد

٢. تغییر در اسکلت ساختمان مطابق نقشه های پروانه ساختمانی اسکلت سازه بر اساس بتنی محاسبه و تایید شده است اما در اجرا بدون اخذ تاییدیه مهندس ناظر و سازمان نظام مهندسی و شهرداری اقدام به اجرای ساختمان با اسکلت فلزی نموده است که این نیز یک تخلف آشکار ساختمانی است

٣. طبق شنیده هایی که صحت آن بطور رسمی برای این پایگاه خبری اثبات نشده و باید به تایید کارشناسان برسد، میزان خلافی ملک مورد اشاره مجموعا حدود ٢۵٠ متر مربع پیشبینی میشود

یعنی این بدین معناست که اگر یک فرد عادی که هیچگونه ارتباطی با عضو شورای شهر نداشته باشد میبایست چندین میلیارد  به شهرداری بابت عوارض خلافی پول پرداخت می‌کرد البته این را در نظر بگیریم که ممکن بود در ملک مورد نظر در کمیسیون ماده صد حکم تخریب دریافت کند.

انجام اینگونه تخلفات آشکار میلیاردی در حق خانواده درجه یک خود توسط نمایندگان مردم در پارلمان شهری و عدم رسیدگی نهادهای نظارتی باعث ایجاد یاس و ناامیدی در بین آحاد مردم شریف و انقلابی که با شرایط سخت اقتصادی به سختی زندگی خود را میگذرانند و از خرید نان شب خود عاجزند خواهد شد.

خودتان محاسبه کنید که شهرداری رشت با این مبلغ پول حقوق چند رفتگر را می‌توانست پرداخت کند ، رفتگرانی که در سرمای زمستان حتی لباس مناسبی ندارند.

جالب آنکه بهراد ذاکری در واکنش به این موضوع گفته است این بنا شامل یک مترمربع اضافه و مدلول پروانه ساختمانی نیست، بلکه کمتر از تعداد طبقات و تراکم مجاز طبق طرح تفصیلی شهر رشت در حال توسعه است.

قابل تامل آنکه در حالی موضوع توسعه بنا از سوی ذاکری مطرح می شود که بر اساس آنچه که در گزارش بازدید ساختمان آمده است، پدر بهراد ذاکری کل بنای قدیمی در همکف را تخریب کرده و در حال ساخت بنای جدید است و دیگر بحث بازسازی مطرح نیست!

سوال اینجاست از نظر آقای ذاکری که خود عضو کمیسیون ماده صد ( مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی) است، تخلف ساختمانی چیست؟

آیا روال پرونده ساختمانی مذکور اگر متعلق به پدر عضو شورای شهر رشت نبود هم به این شکل پیش میرفت؟

آقای ذاکری اصل برابری که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد برای شما در کدام اولویت قرار دارد؟؟؟


شماره خبر 50248 - 2019/10/15
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com