بدون دیدگاه
2019/10/09 - 18:06

جعفرزاده؛ اصلاح طلبِ اصولگرای مستقل! نماینده رشت در کدام زمین بازی میکند؟

به گزارش خبرراست؛غلامعلی جعفرزاده را می توان از غیرقابل تحلیل ترین چهره های سیاسی استان عنوان کرد. شاید او اگر در تهران ردای نمایندگی مجلس را بر تن می کرد در شرایط کنونی تنه به تنه علی مطهری زده بود. اما غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی امروز نماینده رشت است و باید او را پیچیده ترین […]

به گزارش خبرراست؛غلامعلی جعفرزاده را می توان از غیرقابل تحلیل ترین چهره های سیاسی استان عنوان کرد. شاید او اگر در تهران ردای نمایندگی مجلس را بر تن می کرد در شرایط کنونی تنه به تنه علی مطهری زده بود. اما غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی امروز نماینده رشت است و باید او را پیچیده ترین فعال سیاسی در گیلان خطاب کرد!

 

جعفرزاده همچنین در دوم اسفند ماه سال ۹۴ گفته بود: “یک اصولگرای اصلاح طلب ولایت مدار هستم” جعفرزاده که در انتخابات مجلس سال ۹۴ به عنوان سرلیست اصلاح طلبان در لیست امید وارد بهارستان شد، در همان گام نخست از رای دادن به کاندیدای فراکسیون امید یعنی محمدرضا عارف خودداری کرد و به علی لاریجانی رای داد. وی پس از این اتفاق در گفتگویی مدعی شد که: “خودم با لیست امید آمدم اما کارکرد لیست امید تا دم در مجلس بود”

این ادعای جعفرزاده نشان از خط فکری عجیب مردی می داد که ردای نمایندگی رشت در مجلس را برای دومین دوره متوالی بر تن می کرد. جعفرزاده پس از این نیز چندی پیش در گفتگویی خود را یک اصولگرا معرفی کرد تا به سادگی از تمامی آرمان های اصلاح طلبی عبور کند و بتوان گفت که ساختمان مجلس عملاً میزبان دو نماینده اصولگرا از رشت، یعنی جبار کوچکی نژاد و البته غلامعلی جعفرزاده بوده است.

جالب تر آنکه جعفرزاده در فروردین امسال طی مصاحبه ای گفته است که در سال ۸۴ تحت تاثیر قدرت پوپولیسم به احمدی نژاد رای داده است. این تغییرات مداوم خط فکری جعفرزاده و اینکه خود را اصولگرای اصلاح طلب و در عمل همراه با مستقلین معرفی میکند نشان دهنده آن است که قطعاً هیچ یک از دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب بر روی مواضع جعفرزاده نمی توانند اعتماد کرده و مسیر خود را با او پیش ببرند.

چرخش های سیاسی سابقه طولانی دارد. جایی که در انتخابات مجلس ششم، علی اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان سرلیست اصولگرایان نامش در کنار حسن روحانی، محمود احمدی نژاد، حداد عادل، محسن رضایی، محمد جواد اردشیر لاریجانی و… بود! اما این تغییر جهت های سیاسی در موضوع مورد اشاره مربوط به یک تغییر فکری سیاسی بوده است و فردی همچون جعفرزاده بیش از اینها مسیر خود را تغییر داده است. کسی که به احمدی نژاد رای داده و مدیرکل احمدی نژاد در بنیاد شهید بوده، به یک باره سر از مجلس در آورده و در سال ۹۴ سرلیست اصلاح طلبان در لیست امید شده و سپس به کاندیدای اصلاح طلب ریاست مجلس رای نداده و کارکرد لیست را تا دم در مجلس عنوان کرده است، پس از این نیز جعفرزاده خود را یک اصولگرا معرفی کرده و نشان داده که هر چند وقت یکبار می تواند مسیر سیاسی خود را عوض کند.


شماره خبر 49949 - 2019/10/09
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com