بدون دیدگاه
2019/09/25 - 11:35

نخستین نشست هیات امنای بنیاد ایران‌شناسی در گیلان

استاندار گیلان: پژوهش‌های ایران‌شناسی با تکیه بر مطالعات گیلان مورد توجه جدی قرار گیرد. به گزارش خبر راست،  ارسلان زارع در نخستین نشست هیات امنای بنیاد ایران‌شناسی شعبه گیلان، با اشاره به پژوهش‌های محققان و پژوهشگران درخصوص ایران و ایران شناسی گفت: ایران به گواه دانشمندان، اندیشمندان و مورخان از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ […]

استاندار گیلان: پژوهش‌های ایران‌شناسی با تکیه بر مطالعات گیلان مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش خبر راست،  ارسلان زارع در نخستین نشست هیات امنای بنیاد ایران‌شناسی شعبه گیلان، با اشاره به پژوهش‌های محققان و پژوهشگران درخصوص ایران و ایران شناسی گفت: ایران به گواه دانشمندان، اندیشمندان و مورخان از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ غنی بوده و گیلان نیز قطعه‌ی گرانسنگی از این سرزمین کهن است.

وی افزود: تاریخ و زندگی مردم این دیار با سابقه‌ی درخشان چند هزار ساله، محیطی مناسب برای مطالعه و بهره‌گیری دوستداران فرهنگ، دانش پژوهان و دانشجویان علاقه‌مند به مباحث ایران‌شناسی و گیلان‌شناسی است.
استاندار گیلان بنیاد ایران‌شناسی را از مولفه‌های تسهیل‌کننده برای پژوهش در حوزه مطالعات تاریخی و فرهنگی دانست و گفت: پژوهشکده‌ی گیلان‌شناسی نیز می‌تواند در تحقق این مهم، بسیار اثرگذار باشد.
ارسلان زارع با تاکید بر لزوم ایجاد تناسب میان فضای فیزیکی ساختمان مختص به بنیاد ایرانشناسی با کارکرد و ساختار آن اظهار داشت: این انجمن به دلیل عضویت ارکان مهم نظام و دولت ارزش بسیاری دارد و باید از این ظرفیت به خوبی بهره گرفت. وی خاطرنشان کرد: انجام پژوهش‌های ایرانشناسی با تکیه بر مطالعات گیلان باید مورد توجه جدی قرار گیرد، زیرا خروجی آن می‌تواند مورد بهره‌برداری دانشجویان، دانش‌پژوهان و حتی منابع تحقیقاتی برای آیندگان باشد.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم جمع آوری پژوهش‌های مربوط به گیلان و تشکیل گروه‌های تحقیقاتی با رویکرد توجه به ظرفیت‌های متعدد استان تاکید کرد و گفت: با ترسیم افق کوتاه مدت و بلند مدت می‌توان گام موثری در حوزه پژوهشی گیلان به عنوان بخش ارزشمند ایران برداشت.
ارسلان زارع توسعه‌ی فرهنگی را در گرو اشاعه و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دانست و افزود: ترجمه و چاپ کتب مربوط به جاذبه‌ها، ظرفیت‌ها و تاریخ کهن استان به زبان‌های دیگر و اهدای آن به ملت‌های مختلف می‌تواند زمینه ساز اشاعه فرهنگ این سرزمین باشد.
وی توجه به غنای فرهنگی گیلان و تاریخچه تمدنی آن در پژوهش‌ها را امری ضروری دانست و تصریح کرد: باید برای توسعه در عرصه‌های مختلف به موضوع فرهنگ کهن و پیشینه تمدنی توجه ویژه‌ای کرد.

شماره خبر 49255 - 2019/09/25
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com