بدون دیدگاه
2019/08/26 - 13:21

شهردار بندر انزلی خبر داد:

راه‌اندازی محل نگهداری سگ‌های بی‌پناه و احشام سرگردان

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی از راه‌اندازی محل نگهداری سگ‌های بی‌پناه و احشام سرگردان خبر داد. به گزارش خبر راست، حسن پورقربان با بیان اینکه قطعه زمینی در منطقه سنگاچین (گلوگاه) به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع توسط منابع طبیعی در اختیار شهرداری قرار گرفته و مجوزهای لازم توسط ادارات محیط‌زیست و آب منطقه‌ای اخذ شده است […]

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی از راه‌اندازی محل نگهداری سگ‌های بی‌پناه و احشام سرگردان خبر داد.

به گزارش خبر راست، حسن پورقربان با بیان اینکه قطعه زمینی در منطقه سنگاچین (گلوگاه) به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع توسط منابع طبیعی در اختیار شهرداری قرار گرفته و مجوزهای لازم توسط ادارات محیط‌زیست و آب منطقه‌ای اخذ شده است اظهار نمود: مراحل تسطیح زمین، راه سازی، فنس‌کشی و استقرار کانکس در این محل به پایان رسیده و بزودی و بعد از تامین روشنایی این مکان برای نگهداری سگ‌های بی‌پناه و احشام سرگردان شروع به کار خواهد نمود.
وی با بیان اینکه ساماندهی سگ‌های سرگردان یکی از دغدغه‌های مردم انزلی است افزود: با توجه به موقعیت توریستی شهر انزلی و لزوم ایجاد بستری امن برای شهروندان و گردشگران، وجود احشام سرگردان علی‌الخصوص سگ‌های بلاصاحب علاوه بر ایجاد رعب و ترس در میان کودکان و بانوان، خطراتی همچون انتقال بیماری را برای مردم به همراه دارد و ساماندهی سگ‌های سرگردان امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.
شهردار بندرانزلی با بیان اینکه جمع‌آوری و کنترل سگ‌ها و احشام سرگردان، بدون هیچ سلاح و وارد نمودن آسیبی به این حیوانات انجام خواهد گرفت تصریح نمود: یکی از دغدغه‌های حامیان حیوانات نحوه جمع‌آوری سگ‌ها و احشام سرگردان است که باید اعلام نمایم که این حیوانات پس از زنده‌گیری به محل انتقال داده شده و نگهداری از آنها تحت نظر دامپزشکی و منطبق با استانداردهای بهداشتی و رعایت حقوق حیوانات انجام خواهد شد و در صورت بیمار بودن مراحل درمان و واکسیناسیون و جراحی‌های لازم توسط دامپزشک مورد تایید انجام می‌پذیرد.
دکتر پورقربان خاطر نشان کرد: سگ‌ها بعد از واکسیناسیون و عقیم‌سازی در یک دوره زمانی مشخص و پس از نشانه‌گذاری، یا در طبیعت رها شده و یا برای نگهبانی از باغ و ویلا و… به مردم سپرده خواهند شد و ما هیچ حیوانی را در این محل به صورت دائمی حبس نمی‌نماییم.
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش شهرداری حمایت از حقوق حیوانات و سگ‌های سرگردان است و نه آسیب رساندن به آن‌ها خاطرنشان کرد: شهرداری به عنوان متولی این کار از همکاری و مشارکت همه گروه‌های مردمی و حامی حیوانات استقبال می‌نماید.
شهردار بندرانزلی در پایان از تلاش‌ها و همکاری مسئولین شهرستان، علی‌الخصوص دادستان و فرماندار محترم شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و ریاست اداره برق شهرستان و سایر نهاد‌های دولتی و مردم‌نهاد که در تحقق این مهم مشارکت و همراهی داشته‌اند، تقدیر و تشکر نمود.

 


شماره خبر 47550 - 2019/08/26
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com