4 اسفند 1402

هفتصدوبیست و هشت هزار وسیله نقلیه از ابتدای تعطیلات تاکنون وارد استان گیلان شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون تعداد ۷۲۸ هزار و ۵۸۹ وسیله نقلیه وارد استان شده و ۵۶۹ هزار و ۳۳۹ وسیله نقلیه از استان خارج شده است.

به گزارش خبرراست : به نقل از تسنیم، محمدرضا نازک کار اظهار داشت: براساس آخرین آمار دریافتی از ۳۷ دستگاه تردد شمار استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی تعداد ۱۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۷۳۸ وسیله نقلیه در استان تردد داشته که محور امام‌زاده هاشم-رشت با ۴۳۵ هزار و ۵۴۳ وسیله، پرترددترین محور استان بوده است.

وی گفت: از نظر آمار ورودی و خروجی، در این مدت تعداد ۷۲۸ هزار و ۵۸۹ وسیله نقلیه وارد استان شده و ۵۶۹ هزار و ۳۳۹ وسیله نقلیه از استان خارج شده است که در مقایسه با سال گذشته ۱۳ درصد رشد در ورود و ۱۸ درصد رشد در خروج از استان را شاهد بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان افزود: بیشترین میزان ورودی از طریق محور آزادراه قزوین-لوشان با میزان تردد ۳۴۲ هزار و ۱۰۸ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر-چابکسر با میزان تردد ۲۳۷ هزار و ۹۳۹ وسیله نقلیه بوده است.

نازک کار با بیان اینکه در این مدت، متوسط سرعت وسایل نقلیه، ۷۶ کیلومتر بر ساعت بوده است خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی، استان گیلان از نظر نرخ جریان تردد پنجمین استان پرتردد کشور بوده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ هزار و ۵۵۹ وسیله نقلیه وارد استان و ۸۰ هزار و ۱۹۵ وسیله نقلیه از استان خارج شده است که بیشترین میزان ورودی از طریق محور رامسر-چابکسر با میزان تردد ۳۲ هزار و ۷۴ وسیله نقلیه و پس از آن محور آزادراه قزوین-لوشان با میزان تردد ۳۰ هزار و ۳۱ وسیله نقلیه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان افزود: در محور رامسر-چابکسر در ۲۴ ساعت گذشته ساعات اوج تردد بین ساعات ۱۳ الی ۱۴ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح انجام شده است و در محور آزادراه قزوین-لوشان در ۲۴ ساعت گذشته اوج تردد بین ساعات ۱۳ الی ۱۴ و کمترین میزان تردد بین ساعات ۵ الی ۶ بامداد بوده است.

نازک کار گفت: بر اساس آخرین آمار دریافتی از ۳۷ دستگاه ترددشمار در استان، در ۲۴ ساعت گذشته محور لاهیجان-آستانه با ۴۳ هزار و ۷۹۴ وسیله، پرترددترین محور استان و پس از آن محور آستانه-لاهیجان با ۴۳۰ هزار و ۶۸۷ وسیله در رتبه دوم از نظر میزان تردد در استان قرار داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان خاطرنشان کرد: ساعات اوج تردد در ۲۴ ساعت گذشته در کل محورهای استان بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات۵ الی ۶ صبح انجام شده است.

وی با بیان اینکه متوسط سرعت وسایل نقلیه در ساعت اوج ۲۴ ساعت گذشته، ۷۶ کیلومتر بر ساعت بوده است اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته استان گیلان از نظر نرخ جریان تردد چپنجمین استان پرتردد کشور بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *