بدون دیدگاه
2019/08/10 - 11:14

نوبخت در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان:

معتقد هستم بهتر این است که استاندار گیلان بومی باشد/ واردات برنج نباید در زمان فروش برنج ایرانی انجام شود

معتقد هستم بهتر این است که استاندار گیلان بومی باشد

معاون رئیس جمهور گفت: قیمت برنج بسیار افزایش یافته است اما این پول به جیب دلالان می‌رود و دولت جلوی این کار را می‌گیرد. به گزارش خبر راست، محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت با بیان اینکه رسانه‌های گیلان در حوزه نقد در کشور سرآمد هستند اظهار داشت: نقد […]

معاون رئیس جمهور گفت: قیمت برنج بسیار افزایش یافته است اما این پول به جیب دلالان می‌رود و دولت جلوی این کار را می‌گیرد.

به گزارش خبر راست، محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت با بیان اینکه رسانه‌های گیلان در حوزه نقد در کشور سرآمد هستند اظهار داشت: نقد و نظارت بر عملکرد مسئولان موجب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود و رسانه‌های گیلان در این مورد عملکرد بسیار خوبی دارند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به مسائل زیست محیطی و پسماند گیلان گفت: تجمع زباله در سراوان باعث آزار همگان شده است و باید بررسی شود بودجه اختصاص داده شده برای پسماند گیلان چند درصد از مشکلات را حل کرد و بسیاری از فعالان دعوت شدند و باید با یک برنامه واقع‌بینانه مشکلات را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی ۸ برنامه تهیه کند و بررسی شود در حوزه‌های مختلف مانند احیای بناهای فرسوده، حوزه کشاورزی چه میزان فرصت شغلی برای جوانان وجود دارد و برای ساماندهی آن امور چه میزان اعتبار لازم است.

نوبخت افزود: کشورهای توسعه یافته حدود ۴۰ درصد و کشورهای جهان سوم کمتر از ۳۰ درصد از درآمد خود را از طریق مالیات دریافت می‌کنند و به‌علت عدم پرداخت مالیات بخش وسیعی از افراد و معافیت‌های مالیاتی نمی‌توانیم هزینه‌های خود را از این طریق جبران کنیم و بایستی به فروش نفت و اوراق و اسناد روی آوریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه درآمدها و هزینه‌ها به یک اندازه افزایش پیدا نمی‌کنند عنوان کرد: اقتصاد ما دچار ناطرازی ساختاری است و کسری بودجه در همه دولت‌ها وجود دارد و تورم زا بودن ساختار اقتصادی ایران به دلیل بیشتر بودن رشد تقاضا از عرضه باید اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه برنامه‌ای جامع برای اصلاح ساختار اقتصادی دارد خاطرنشان کرد: ناطرازی اقتصادی و بودجه کشور با حذف چهار صفر از پول ملی حل نمی‌شود بلکه برای اصلاح اعداد و ارقام برای این کار اقدام کردیم.

نوبخت افزود: آزادراه رشت ـ قزوین نباید باعث نابودی اقتصاد کشاورزی در گیلان شود و این آزادراه طوری طراحی شد که فقط برای تسهیل عبور به سمت تهران باشد و آزادراه دیگری نیز در کنار آن است که امروز برای آماده‌سازی آن اقدام می‌شود و تا سال آینده به بهره‌بردای می‌رسد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه واردات برنج قانونی است اما نباید در زمان فروش برنج ایرانی انجام شود گفت: قیمت برنج بسیار افزایش یافته است اما این پول به جیب دلالان می‌رود و دولت جلوی این کار را می‌گیرد و برای حمایت از کشاورزان از ورود برنج وارداتی جلوگیری می‌کنیم.

وی ابراز داشت: انتخاب استاندار گیلان در مراحل پایانی است و وزیر کشور گزینه‌های مطرح شده را بررسی می‌کند و معتقد هستم بهتر این است که استاندار گیلان بومی باشد اگرچه حل مسائل استان در اولویت قرار دارد و تعصبی بر بومی بودن اشخاص نیست.

نوبخت با بیان اینکه رسانه‌های خارجی به‌طور شبانه‌روزی فعالیت‌های دولت و اطلاعات نشر یافته از طریق رسانه‌های داخلی را رصد می‌کنند خاطرنشان کرد: نمی‌توان بسیاری از مسائل مانند بدهی‌های دولت یا کسری بودجه را به‌صورت شفاف اعلام کرد زیرا باعث سوءاستفاده معاندان و رسانه‌های ضد انقلاب می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به وضعیت بیمه خبرنگاران گیلانی اشاره کرد و بیان داشت: آمادگی دارم برای تکمیل فرآیند بیمه خبرنگاران گیلانی هرگونه همکاری با وزارت ارشاد گیلان داشته باشم و همچنین قطار ویژه‌ای برای اصحاب رسانه استان درنظر گرفته شود تا به مشهد مقدس بروند.

تسنیم


شماره خبر 46740 - 2019/08/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com