بدون دیدگاه
2019/01/02 - 9:57

شهر در رکود ، شهرداری در بن بست ، شورا در انفعال ، روز رشت مبارک!

نگاهی به دو تیتر پارادوکسیکال در خصوص حکم شهردار رشت؛

به گزارش خبر راست، به نقل ار رشتوند؛ روزهای طلایی برای شورای شهر یکی پس از دیگری در حال سپری شدن شدن هستند و شورای شهر رشت با برخورداری از مجموع تجربیات اعضایش به اندازه تقریبا ۵ قرن ( اگر هر عضو را تقریبا ۵۰ ساله در نظر بگیریم ) همچنان منفعل در انتخاب فردی […]

به گزارش خبر راست، به نقل ار رشتوند؛ روزهای طلایی برای شورای شهر یکی پس از دیگری در حال سپری شدن شدن هستند و شورای شهر رشت با برخورداری از مجموع تجربیات اعضایش به اندازه تقریبا ۵ قرن ( اگر هر عضو را تقریبا ۵۰ ساله در نظر بگیریم ) همچنان منفعل در انتخاب فردی اصلح برای هدایت کشتی طوفان زده مدیریت شهری است.

لج و لجبازی کودکانه اعضا با یکدیگر ، بی نظمی و سردرگمی در جلسات شورا عایدی جز به قهقرا رفتن شهر ندارد.

تنها ۳ ماه به پایان سال جاری مانده و شهرداری رشت بدلیل عدم انسجام شورانشینان و رفتار دور از شان نمایندگی برخی از اعضا شورا نتوانسته بیش از ۳۵% از بودجه ای را که همین شورا تنها بدلیل دهن پر کن بودن مصوب و به شهرداری تحمیل شد را محقق سازد.

عدم مدیریت صحیح شورا و به گل نشستن کشتی اش در ابتدایی ترین وظیفه اش که انتخاب شهردار است آنچنان مسخره و مضحک شده که دیگر پای صحبت هر شهروندی بنشینی اولین خواسته اش انحلال این شوراست ، شورایی که روی شورای چهارم را سپید کرده ، هر چند اگر شهرداری مانند ثابت قدم حضور نمیداشت و با جسارت خود پروژه های بزرگی اجرا نمی نمود، بی شک شورای چهارم بی خاصیت ترین دوره شوراها لقب می گرفت.

کنشهای مثبت هیئت رئیسه شورا و در راس آن رئیس جوان شورا می توانست هرگز چنین چالش و هزینه ای را به شهر و شهروندان تحمیل نکند، مشاهده وضعیت افول جایگاه شورا و شهرداری رشت ابتدا حاصل سو مدیریت ریاست شورا در مقام بالاترین شخص هرم قدرت و سپس دخالت برخی افراد بیرون شورائی است.

از افراد خوشنامی مانند محمد حسین عاقلمنش و فاطمه شیرزاد که دارای حسن سابقه بوده و به تیزهوشی شهره اند هرگز انتظار نمی رفت نه تنها همراه طیف تمامیت خواه نشده ، بلکه بعنوان نمایندگان مردم نقش مستقل خود را ایفا کنند.

در آستانه برگزاری روز رشت که شش ماه است بی شهردار ، بی معاون اقتصادی و بی معاون نیروی انسانی است باید از هیئت رئیسه شورا تقدیر ویژه ای بعمل آید که امیدواریم گردانندگان جشن روز رشت هدایایی در خور، بخاطر اعمال نظارتی که وضعیت فعلی رشت حاصل آن است، در نظر گیرند.


شماره خبر 39532 - 2019/01/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com