بدون دیدگاه
2018/11/14 - 11:01

سومین روز پیاپی؛

تداوم بارش برف و باران در گیلان

ورود ۳ سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین / احتمال وقوع سیلاب در غرب کشور رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در مورد احتمال وقوع سیلاب در کشور در پی این سامانه‌های بارشی توضیح داد: هفته آینده پس از ورود سامانه بارشی به کشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همچنین با ورود سامانه بارشی سوم به کشور طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به کشوراز هفته پایانی اسفند تا هفته اول فروردین ماه گفت: با توجه به ورود این سامانه‌های بارشی دمای هوا طی ابتدای سال آینده حدود دو تا سه درجه سانتیگراد نسبت به حد معمول کاهش می‌یابد. احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه از روز جمعه ( ۲۳ اسفند) سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود، اظهار کرد: این سامانه سبب بارندگی‌های خوبی در نوار غربی کشور، برخی نقاط شرق و شمال شرق کشور می‌شود. وی با بیان اینکه از اواخر هفته آینده سامانه بارشی دیگری به کشور وارد خواهد شد و تا روزهای ابتدایی فروردین فعال است، تصریح کرد: این سامانه بارشی بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق از جمله کرمان و سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد. رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: از این رو طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین ماه بارش‌های خوبی در غرب کشور به ویژه کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. احتمال وقوع سیلاب در غرب کشور وی در مورد احتمال وقوع سیلاب در کشور در پی این سامانه‌های بارشی توضیح داد: هفته آینده پس از ورود سامانه بارشی به کشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همچنین با ورود سامانه بارشی سوم به کشور طی روزهای پایانی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد. وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی مدل‌های اقلیمی از روز سوم فروردین ماه بارش‌ها در کل کشور در حد نرمال می‌شود، گفت: این روند تا روزهای پایانی هفته دوم فروردین ماه ادامه دارد همچنین در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. وی در ادامه درباره دمای هوا در کشور طی روزهای ابتدایی فروردین ماه اظهار کرد: باتوجه به گذر سامانه‌های بارشی از کشور دما در نقاط مختلف کشور از حد معمول دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود. وظیفه ادامه داد: امیدواریم که با سامانه‌های بارشی که در راه است کمبود بارش‌هایی که در برخی مناطق از جمله کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و اصفهان وجود دارد، جبران شود. رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در پایان تاکید کرد: پیش‌بینی‌ها همواره با عدم قطعیت همراه است و سازمان هواشناسی با نزدیک شدن به زمان ورود سامانه‌های بارشی اطلاعیه‌ای‌ها را با جزییات منتشر خواهد کرد.

بارش برف و باران در گیلان تا ظهر فردا ادامه خواهد داشت. به گزارش خبر راست، بارش برف مناطق کوهپایه‌ای شهرستان ماسال را سفیدپوش کرد. رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماسال گفت : بارش برف که از غروب دیروز در مناطق کوهپایه‌ای این شهرستان آغاز شد همچنان ادامه دارد. فاطمی افزود: بارش […]

بارش برف و باران در گیلان تا ظهر فردا ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبر راست، بارش برف مناطق کوهپایه‌ای شهرستان ماسال را سفیدپوش کرد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ماسال گفت : بارش برف که از غروب دیروز در مناطق کوهپایه‌ای این شهرستان آغاز شد همچنان ادامه دارد.
فاطمی افزود: بارش برف مناطق شنبه راه، خریدول، اولسبلانگاه و سرئه چاله را سفیدپوش کرد.
وی با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برف در این مناطق باریده است گفت: همه راه‌ها باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.
از رودبار هم خبر رسید بارش برف که از ظهر دیروز در مناطق کوهستانی داماش و کلیشم آغاز شده بود غروب دیروز پایان یافت.
بارش برف در این مناطق به ۵ سانتی متر رسید.
از دفتر خبری فومن هم خبر رسید بارش برف که از ۲ روز پیش در کوهستان‌های ماسوله آغازشده بود همچنان ادامه دارد.
شهردار ماسوله گفت: در کوهستان‌های شاه معلم، کوله بار و کله قندی بیش از ۲۰ سانتی متر برف باریده است.
در دیگر مناطق گیلان نیز باران پراکنده می‌بارد.
بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی گیلان ، هم اکنون دمای هوای اکثر مناطق جلگه‌ای استان بین ۱۰ تا ۱۱ درجه و دمای هوای کوهستان‌ها بین ۳ تا ۵ درجه سانتی گراد است.
نفوذ هوای سرد و بارشی که از روز یکشنبه به تدریج در استان مستقر شده بود تا پایان هفته از استان خارج می‌شود.

شماره خبر 36841 - 2018/11/14
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com