بدون دیدگاه
2018/11/10 - 13:01

سردرد صبحگاهی خبر از چه مشکلی دارد؟

سردرد صبحگاهی می‌تواند سبب آسیب و ایجاد درد برخی اندام‌های بدن و حتی ابتلا به بیماری‌های قلبی در دراز مدت شود.

سردرد صبحگاهی می‌تواند سبب آسیب و ایجاد درد برخی اندام‌های بدن و حتی ابتلا به بیماری‌های قلبی در دراز مدت شود. به گزارش خبر راست، کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند برخی از مشکلات مانند سردرد صبحگاهی، خروپف شبانه و تورم صورت به هنگام برخاستن از خواب می‌تواند به دلیل سلامت ضعیف دندان‌ها وخرابی آن‌ها […]

سردرد صبحگاهی می‌تواند سبب آسیب و ایجاد درد برخی اندام‌های بدن و حتی ابتلا به بیماری‌های قلبی در دراز مدت شود.

به گزارش خبر راست، کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند برخی از مشکلات مانند سردرد صبحگاهی، خروپف شبانه و تورم صورت به هنگام برخاستن از خواب می‌تواند به دلیل سلامت ضعیف دندان‌ها وخرابی آن‌ها باشد.
بسیاری از افراد تنها به دلیل دندان درد یا چک آپ‌های دوره‌ای به دندان پزشکی مراجعه می‌کنند، اما کارشناسان اعتقاد دارند عفونت لثه و ریشه دندان می‌تواند مشکلاتی متعدد دربدن ایجاد کند.
به گفته دانشمندان عفونت لثه، ریشه دندان و سایر مشکل‌های مربوط به بهداشت دهان و دندان می‌تواند سبب ایجاد سردرد، بد خوابی، بی خوابی، خروپف شبانه، احساس درد درگوش و کرختی و سفتی درچانه افراد شود.
کارشناسان درپژوهش‌های خود دریافتند افرادی که دچار تعداد بیشتری دندان از دست داده هستند، بیشتر دچار خروپف شبانه می‌شوند.  انسدادی یا همان خروپف در زمان خواب می‌تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری هایی چون فشارخون بالا، دیابت، سکته مغزی شده و بیماری‌های قلبی را تا ۸۵ درصد افزایش دهد.
افرادی که در خواب خروپف می‌کنند بیش از دیگران دچار عارضه دندان قروچه می‌شوند و این موضوع در دراز مدت به آسیب رسیدن به دندان و فک و از دست رفتن دندان منجر می‌شود.
دندان درد یا وجود عفونت در دهان، دندان و لثه نیز می‌تواند سبب احساس درد مزمن درطول شب و بروز سردرد صبحگاهی شود.
به دلیل نزدیک بودن دندان‌ها به سلول‌های مغزی، خرابی و عفونت دهان و دندان می‌تواند سبب تحریک حسگر‌های سلول‌های عصبی مغز و احساس درد شدید درافراد شود.
برخی افراد دراثر دندان درد و بی اعتنایی به درد دندان و عفونت لثه دچار مشکل هایی، چون زنگ زدن گوش، احساس درد در گوش یا قرمز شدن و تورم لاله، گوش میانی و درونی می‌شوند.
گیرنده‌های عصبی فراوانی درناحیه صورت به ویژه چانه‌ها وجود دارد و ایجاد عفونت دردهان و دندان می‌تواند سبب گرفتگی، احساس کرختی و سنگینی درگوش افراد شود.
درصورت احساس درد در فک، چانه، گوش و یا سردرد مزمن، حتی درصورتی که علامت‌های آشکار دندان درد را ندارید، افزون برمراجعه به پزشکان متخصص یک درصد احتمال برای وجود عفونت در ناحیه دهان و دندان را در نظر بگیرید.
اهمیت به نظافت و بهداشت دهان و دندان، استفاده ازمسواک و خمیردندان، پرهیز ازمصرف خوراکی‌های شیرین، چسبنده و نوشابه‌های گاز دارد، استفاده از مسواک بین دندانی درصورت صلاحدید پزشک و استفاده از نخ دندان پس از صرف خوراک، مسواک دندان‌ها پیش ازخواب و خودداری از استعمال مواد دخانی، چون سیگار و قلیان سبب افزایش سلامت دهان و دندان و جلوگیری ازابتلا به بیماری‌های مختلف می‌شود.
مطالعه دانشمندان نشان داده است عفونت دهان و دندان به ویژه لثه‌ها راه را برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و ورود عامل‌های بیماری زا به درون بدن هموار می‌کند.
مصرف میوه و سبزیجات تازه، چون سیب، هویج، موز و استفاده از مواد لبنی به میزان کافی درطول روز سبب محکم شدن لثه‌ها و جلوگیری از ورود باکتری و عامل‌های ایجاد پوسیدگی دندان می‌شود.

شماره خبر 36529 - 2018/11/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com