بدون دیدگاه
2018/11/06 - 9:45

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان:

بارش برف و باران در گیلان/دمای هوای ۳ تا ۸ درجه کاهش می یابد

بارش برف و باران در گیلان/دمای هوای ۳ تا ۸ درجه کاهش می یابد

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره نفوذ سامانه سرد و بارشی از امروز و بارش برف و باران در این استان، گفت: در این مدت دمای هوای گیلان ۳ تا ۸ درجه کاهش می یابد. به گزارش خبر راست، مازیار غلامی به شرایط جوی استان گیلان اشاره و اظهارکرد: در حال حاضر آسمان […]

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره نفوذ سامانه سرد و بارشی از امروز و بارش برف و باران در این استان، گفت: در این مدت دمای هوای گیلان ۳ تا ۸ درجه کاهش می یابد.

به گزارش خبر راست، مازیار غلامی به شرایط جوی استان گیلان اشاره و اظهارکرد: در حال حاضر آسمان استان گیلان نیمه ابری و ابری است و در ساعات گذشته بارش‌های پراکنده‌ای در برخی از ایستگاه‌های هواشناسی استان گزارش شده است.

غلامی افزود: دمای فعلی شهر رشت ۱۶ درجه‌ سانتی‌گراد و رطوبت نسبی هوا نیز ۹۵ درصد است.

وی با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، بیان کرد: این الگوها نشان دهنده تقویت تدریجی سامانه بارشی است که انتظار می رود تا پایان هفته به تناوب شرایط ابرناکی، مه آلود بودن هوا، بارش باران و وزش باد را در اکثر نقاط استان فراهم کند.

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه بارندگی و وزش باد از اواخر شامگاه امروز و فردا در برخی مناطق شدید خواهد بود، ادامه داد: در همین راستا اداره کل هواشناسی گیلان  اخطاریه‌ای صادر و نسبت به این شرایط جوی هشدارهای لازم را داده شده است.

وی با اشاره به کاهش ۳ تا ۸ درجه‌ای دمای هوای استان گیلان در ۲ روز آینده، گفت: برای ارتفاعات بالا دست انتظار می رود که بارش‌ها به صورت برف باشد.

غلامی ادامه داد: با توجه به شدت بارش‌ها برای فردا آبگرفتگی معابر و خیابان ها، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مدت به ویژه در نواحی غربی و مرکزی استان گیلان دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه دریا نیز در این مدت مواج و طوفانی و برای فعالیت‌های مرتبط نامناسب است، گفت: ارتفاع موج دریا برای امروز ۸۰ سانتی‌متر و برای فردا و روز چهارشنبه با توجه به نفوذ ناپایداری به ۲.۵ متر افزایش می یابد.

غلامی از مسافران و شهروندان خواست تا پایان هفته جاری با توجه به این شرایط جوی از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به تضعیف شدن این سامانه بارشی از روز چهارشنبه، افزود: انتظار می رود در روز چهارشنبه بارندگی ها به صورت متناوب ادامه داشته باشد. برای روزهای پنجشنبه و جمعه نیز آسمان استان گیلان نیمه ابری تا ابری و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.


شماره خبر 36322 - 2018/11/06

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com