بدون دیدگاه
2018/10/27 - 12:31

استاندار گیلان:

توسعه همکاری‌‌ با اتحادیه اوراسیا را در سطح ملی پیگیری می‌کنیم

استاندار گیلان گفت:‌ استانداری گیلان توسعه همکاری‌‌های تجاری با کشورهای عضو اتحادیه منطقه‌ای اوراسیا را در سطح ملی پیگیری می‌کند. (گزارش تصویری) به گزارش خبر راست،‌ مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استانداری گیلان اظهار داشت: استانداری گیلان توسعه همکاری‌‌های تجاری و اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه منطقه‌ای […]

استاندار گیلان گفت:‌ استانداری گیلان توسعه همکاری‌‌های تجاری با کشورهای عضو اتحادیه منطقه‌ای اوراسیا را در سطح ملی پیگیری می‌کند. (گزارش تصویری)

به گزارش خبر راست،‌ مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استانداری گیلان اظهار داشت: استانداری گیلان توسعه همکاری‌‌های تجاری و اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه منطقه‌ای اوراسیا را در سطح ملی پیگیری می‌کند.

استاندار گیلان با تأکید بر مزایای بسیار زیاد انعقاد قراردادهای خواهرخواندگی برای این استان عنوان کرد:‌ امضاء انواع قراردادهای خواهرخواندگی به توسعه سطح تعاملات گیلان و کشورهای اوراسیا در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش‌های تجاری و اقتصادی کمک شایانی می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان ابراز داشت:‌ گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در این سازمان منطقه‌ای بدون شک علاوه بر منافع ملی در پیشرفت استان گیلان نیز نقش مهمی خواهد داشت.

سالاری خاطرنشان کرد:‌ بخش عمده‌ای از بحث‌ها و اقدامات قابل اجرا پیرامون مبادی ورودی اتحادیه اقتصادی اوراسیا باید در سطوح ملی پیگیری شود اما با توجه به موقعیت استراتژیک گیلان در منطقه لزوم پیگیری‌های استانی نیز برای تسهیل در امر صادرات و واردات بسیار ضروری است.

وی مباحث مربوط به کدگذاری کالاها و بحث‌های گمرکی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت:‌ سازمان‌هایی نظیر سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی می‌توانند زمینه‌های فعالیت و همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا را فراهم کنند و استانداری گیلان آن‌ را در سطح ملی پیگیری می‌کند.

سالاری با تأکید بر اینکه تمامی حوزه‌های ذینفع در مسئله تعامل با اتحادیه اقتصادی اوراسیا باید حوزه عملکردی خود را مشخص و تبیین کنند افزود:‌ پس از اینکه نیازهای استخراج شده توسط دستگاه‌هایی نظیر دامپزشکی و علوم پزشکی آماده شد استانداری گیلان پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

استاندار گیلان انعقاد قراردادهای خواهرخواندگی گیلان با کشورهای همسایه را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ امضای این تفاهم‌نامه‌ها به‌ویژه با کشور قزاقستان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و اتاق بازرگانی،‌ صنایع،‌ معادن و کشاورزی گیلان باید در تحقق این امر پیشرو باشد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان دسترسی ریلی به بندر کاسپین را برای کارآمد شدن این بندر بسیار ضروری دانست و بیان داشت:‌ دو بندر کاسپین و بندرانزلی از بنادر مهم و استراتژیک گیلان محسوب می‌شوند که عدم اتصال کامل آنها به خطوط ریلی به اثربخشی آنان آسیب می‌زند.

سالاری توسعه خطوط ریلی در بندرکاسپین ‌و اتمام کامل این پروژه را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در صورت ایجاد این خطوط ارتباطی حتی اگر یک کیلومتر از پروژه ریلی بندر کاسپین به طور کامل اجرایی و محقق نشود بدون شک تأثیری در پیشرفت این بندر و استان گیلان نخواهد داشت.


شماره خبر 35608 - 2018/10/27

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com