بدون دیدگاه
2017/05/11 - 13:28

استاندار گلستان؛

پرداخت ۱۶ میلیون تومان به خانواده های جانباختگان حادثه انفجار معدن برای هزینه های کفن و دفن

استاندار گلستان در این دیدارها : پرداخت 16 میلیون تومان به خانواده های جانباختگان حادثه انفجار معدن برای هزینه های کفن و دفن

استاندار گلستان در ادامه برنامه سرکشی از خانواده جانباختگان حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر، شامگاه چهارشنبه با خانواده دو جانباخته دیگر این حادثه در شهرستان رامیان دیدار و با آنان ابراز همدردی کرد. به گزارش خبر راست، حسن صادقلو به همراه مدیرکل تامین اجتماعی گلستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری، رئیس تامین اجتماعی آزادشهر […]

استاندار گلستان در ادامه برنامه سرکشی از خانواده جانباختگان حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر، شامگاه چهارشنبه با خانواده دو جانباخته دیگر این حادثه در شهرستان رامیان دیدار و با آنان ابراز همدردی کرد.

به گزارش خبر راست، حسن صادقلو به همراه مدیرکل تامین اجتماعی گلستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری، رئیس تامین اجتماعی آزادشهر و فرماندار رامیان، با خانواده دو تن از جانباختگان حادثه انفجار معدن دیدار کرد.

استاندار گلستان در این دیدارها ضمن ابلاغ پیام تسلیت رئیس جمهوری، گزارشی از پیگیری های مربوط به مطالبات کارگران و جانباختگان حادثه معدن آزادشهر ارائه داد و اظهار داشت: تمامی مطالبات حقوقی، بیمه ای و دیه مسئولیت جانباختگان پیگیری و پرداخت می شود.

صادقلو اضافه کرد: در همین راستا، ۱۶۰ میلیون ریال که ۵۰ میلیون ریال آن توسط پیمانکار و ۱۱۰ میلیون ریال آن کمک بلاعوض ازسوی دولت و تامین اجتماعی است، برای هزینه کفن و دفن به هر یک از خانواده جانباختگان پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: احکام مستمری جانباختگان نیز صادر و تحویل خانواده آنان می شود ضمن اینکه مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان دیه درقالب بیمه مسئولیت به هر یک از خانواده جانباختگان این حادثه غم انگیر پرداخت می شود.

استاندار گلستان، بررسی مشکلات مسکن خانواده جانباخنگان و در شمار شهیدان آوردن آنان نیز درحال پیگیری است.

صادقلو به فعالیت کمیته حقیت یاب بررسی کارشناسانه علل وقوع حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر نیز اشاره کرد و گفت: پس از مشخص شدن دلائل، با فرد یا افراد متخلف در هر رده و مقامی که باشند طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی از خانواده جانباختگان حادثه معدن زغال سنگ و نیز کارگران آن خواست که به شایعه سازی ها درخصوص حق و حقوق و مطالبات توجه نکنند زیرا تمامی مطالبات کارگران و جانباختگان ازسوی دولت پیگیری و به آنان پرداخت می شود.

صادقلو همچنین اضافه کرد: فعالیت مجدد معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر مشروط به تامین کامل جنبه های مختلف ایمنی خواهد بود ضمن اینکه حادثه این معدن هشداری برای دیگر معادن کشور نیز بود که به نکات ایمنی باید جدی تر توجه کنند.

دراین دیدارها خانواده دو جانباخته حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر با قدردانی از حضور استاندار گلستان و برخی مسئولان در سرکشی از آنان و با تاکید برضرورت پیگیری کامل مطالبات کارگران و خانواده جانباختگان، ازحضور رئیس جمهوری در جمع خانواده ها نیز قدردانی کردند.

آنها با نکوهش رفتار برخی کارگرنماها در ضربه زدن به خودروی رئیس جمهوری گفتند: این حرکت اصلا مورد تایید خانواده های جانباختگان و کارگران زحمتکش معدن نبوده و نخواهد بود. همین که رئیس جمهور با آن همه مشغله کاری در جمع خانواده جانباختگان و معدنکاران حضور یافت، قابل تقدیر است و مطمئن هستیم افرادی که آن رفتارها را انجام دادند، فریب خورده بودند.

درحادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که مقارن ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، ۴۳ نفر جان خود را از دست دادند که پیکر یکی از آنان هنوز از تونل خارج نشده است.


شماره خبر 3481 - 2017/05/11
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com