بدون دیدگاه
2018/10/16 - 14:00

هویت لوگوی پایگاه خبری تحلیلی خبر راست

لوگوی پایگاه خبری تحلیلی خبر راست

خبر راست/ لوگوی پایگاه خبری تحلیلی خبر راست از دو جزء به هم آمیخته تشکیل شده جزء اصلی آن یک پرنده با بالهایی باز است ، این پرنده که به سمت راست در حال پرواز میباشد ، حالت بالهای آن مانند زمانیست که پرنده میخواهد اوج بگیرد ، جزء دیگر این لوگو یک دایره است […]

خبر راست/ لوگوی پایگاه خبری تحلیلی خبر راست از دو جزء به هم آمیخته تشکیل شده جزء اصلی آن یک پرنده با بالهایی باز است ، این پرنده که به سمت راست در حال پرواز میباشد ، حالت بالهای آن مانند زمانیست که پرنده میخواهد اوج بگیرد ، جزء دیگر این لوگو یک دایره است که در پشت پرنده قرار گرفته ، دایره ای که نشان دهنده حرکت و زمان بدون آغاز و پایان است ، دایره نماد آسمان یا جهان نیز تعبیر میشود.

ترکیب اصلی لوگو (هویت)

ترکیب پرنده و دایره با یکدیگر و بیرون زدگی بالهای پرنده از دایره حس آزادی و رهایی را تداعی میکند و رنگ قرمز آن در مخاطب میل ، اشتیاق و انگیزه خواندن را تقویت میکند.

کوکو پرنده ای مرموز و افسانه ای:

و اما پرنده لوگوی خبر راست از پرواز پرنده ای افسانه ای بنام کو کو ، فاخته یا همان اله تی تی به زبان گیلکی الهام گرفته شده ، این پرنده عجیب در هر جای دنیا یک افسانه برای خود بوجود آورده است.

در اروپا کو کو را قاصد بهار میدانند ، مردم روسیه شنیدن صدای کو کو را نشان طول عمر میشناسند در اتریش تعداد روزهای ازدواج و اما در گیلان کمی متفاوت است این پرنده طبق افسانه کهن گیلکها دخترکی یتیم است که مظلومیت خود را فریاد میزند.

«کوکو، بسوج؛ کوکو، ببیج؛ کوکو، بنال»

کو کو در آثار باستانی (کو کوی لاجوردی):

قدمت این تندیس به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح یعنی مصادف با دوران تمدن عیلامیان میرسد.

هم اکنون تندیس فاخته ی لاجوردی در موزه ی لوور پاریس نگهداری می شود و در معرض دید عموم قرار دارد.

طرح اصلی لوگو با پیشنهاد صاحب امتیاز سایت خبر راست آقای سجاد علیپور و طراحی هنرمند گیلانی آقای دکتر محمد شهیدی مدیر موسسه فرهنگی هنری خانه هنر نیایش فرم اصلی آن شکل گرفت و توسط آقای دلاوری طراح خوش ذوق با رعایت اصول طراحی لوگو حرفه ای به شکل کنونی درآمد.

این لوگو در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، مرکز مالکیت معنوی ثبت گردیده و مالکیت آن متعلق به آقای سجاد علیپور است.


شماره خبر 34796 - 2018/10/16
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com