بدون دیدگاه
2018/08/26 - 13:10

سناتور آمریکایی «جان مک کین» درگذشت

سناتور آمریکایی «جان مک کین» درگذشت

وی در تحریم های کنگره علیه ایران و مخالفت با توافق هسته ای با قدرت های جهانی موسوم به برجام نقش مهمی ایفا کرد. به گزارش خبر راست، «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه و ایران ستیز آمریکایی که از بیماری سرطان رنج می برد، در سن ۸۱ سالگی درگذشت. «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه آمریکا […]

وی در تحریم های کنگره علیه ایران و مخالفت با توافق هسته ای با قدرت های جهانی موسوم به برجام نقش مهمی ایفا کرد.

به گزارش خبر راست، «جان مک کین» سناتور جمهوریخواه و ایران ستیز آمریکایی که از بیماری سرطان رنج می برد، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

«جان مک کین» سناتور جمهوریخواه آمریکا از ایالت آریزونا و نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۰۸، به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

بنابر اعلام دفتر این سناتور، وی که بیش از یک سال از بیماری سرطان رنج می برد. از اواخر سال گذشته میلادی دیگر نتوانست در سنای آمریکا حضور یابد.

وی از سرسخت ترین طرفداران جنگ سال ۲۰۰۳ آمریکا علیه عراق بود اما پس از ۱۵ سال در اوج ابتلا به سرطان به اشتباه خود اعتراف کرده و این جنگ خونین را «یک اشتباه بزرگ» خواند.

مک کین که جزو جناح جنگ طلب های آمریکا به شمار می رفت، همچنین به عنوان سیاست مداری ایران ستیز تلاش های بسیاری در سنای آمریکا علیه ایران انجام داد.

وی در تحریم های کنگره علیه ایران و مخالفت با توافق هسته ای با قدرت های جهانی موسوم به برجام نقش مهمی ایفا کرد.

مک کین همچنین از بازماندگان جنگ آمریکا علیه ویتنام بود که به مدت ۶ سال در اسارت نیروهای ویتنامی به سر برده بود.

اظهارات او پیرامون بمباران کردن ایران در سال ۲۰۰۷ جنجالی در رسانه های آمریکایی به پا کرد.


شماره خبر 30241 - 2018/08/26
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com