بدون دیدگاه
2017/05/02 - 15:11

رییسی در جمع مردم همدان:

سه برابر شدن یارانه دهک‌های پایین کاملاامکان دارد

به گزارش خبر راست، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در جمع مردم همدان در حسینیه امام خمینی (ره) این شهر، اظهارداشت: از همه اقشار که در این جایگاه گردهم آمده‌اند تا برای یک امر سرنوشت ساز که سرنوشت ملت را رقم می زند تصمیم بگیرند و از همه لطفی که به من […]

به گزارش خبر راست، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در جمع مردم همدان در حسینیه امام خمینی (ره) این شهر، اظهارداشت: از همه اقشار که در این جایگاه گردهم آمده‌اند تا برای یک امر سرنوشت ساز که سرنوشت ملت را رقم می زند تصمیم بگیرند و از همه لطفی که به من طلبه داشتید تشکر می‌کنم.

وی گفت:‌امروز برای همه ما کشور منافع کشور پیشرفت کشور بعد از سی و هشت سال از پیروزی انقلاب برای ما امر بسیار مهمی است

وی افزود: اگر امروز کسی نمی‌تواند به ملت ایران چپ نگاه کند به دلیل حضور مردم متدین و با بصیرت در صحنه است و همین حضور هم سایه جنگ را از سر ما دور کرده است.

رییسی ادامه داد: ما ثروت‌های مادی و نیروی انسانی متراکم را در اختیار داریم که می‌تواند در صحنه نقش‌آفرینی کند، چرا باید یک جوان تحصیلکرده ما بیکار باشد و نه تنها خود بیکار بماند که شاهد بیکاری پدرش هم باشد، آیا این وضعیتی است که باید بماند؟

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری که در حسینیه امام خمینی (ره) در جمع مردم این شهر، سخنرانی می‌کرد، گفت:امروز یازده میلیون جوان آماده ازدواج هستند و باید شغلی در شان و کرامت خود داشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز هفتصد هزار میلیارد نقدینگی در کشور است که اگر نصف آن را به کار بگیریم می توانیم بحران بیکاری را حل کنیم.

رییسی تصریح کرد: ما می گوییم کسانی که فرار مالیاتی می کنند باید بیایند و مالیات خود را پرداخت کنند تا ببینیم این کمبود منابع از کجا به وجود می آید، هر کس هر درآمدی در کشور به دست می آورد باید در یک سامانه الکترونیکی آن را ثبت کرد تا قطعاً مشخص شود که وضعیت اقتصادی کشور چگونه است تا گامی در جهت ایجاد شفافیت اقتصادی برداشته شود.

وی با بیان اینکه من دیروز بندرعباس بودند و گفتم که خیلی از کشورهای اروپایی ارتباط شان با دریا از ما کمتر است اما پنجاه درصد درآمد خود را از دریاها دارند، افزود: ما تنها دو درصد از دریاها درآمد کسب می کنیم که این دیگر مشکل مدیریت است.

وی ادامه داد:هیچ فسادی در نظامی که اینقدر شهید داده است پذیرفته نیست و ما نیز در مقابله و مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم.

وی تصریح کرد: مدعی ترین فرد نسبت به مبارزه با فساد نباید رسانه‌ها باشند، آنان هم کار خود را باید بکنند اما پیش از هر کس این رییس جمهور است که باید مدعی مبارزه با فساد باشد،ما مسئله مان نوشتن حقوق شهروندی است امروز نوبت اقدام و عمل است قانون و مقررات زیاد نوشته شده اما امروز مردم ما عمل را می خواهند.

رییسی ادامه داد: نباید حاشیه شهر همدان اینگونه می شد که صد و پنجاه تا سیصد هزار نفر در آن زندگی کنند، این به دلیل وجود مشکلات در روستاها و نبود فضا برای کسب و کار بوده است، حالا که چنین جمعیتی در حاشیه این شهر قرار گرفته اند باید به آنان رسیدگی شود، نباید اینگونه زندگی کنند، آنان مردم اند، کرامت دارند.

وی ادامه داد:اگر ما می‌گوییم تولید ملی کشاورز و صنعت کارمان با تعطیلی چهل درصدی ظرفیت های تولیدی خود مواجه است، چرا چنین است؟ مگر نگفتید می خواهید از تولید ملی حمایت کنید؟

این کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: ما اعتقادمان این است که کشور ما به برکت حضور و احساس مسئولیت مردم و به برکت کار کارگران و کشاورزی کشاورزان و معلمی معلمان نباید مشکلی داشته باشد، به جای آنکه به دست بیگانگان نگاه کنیم و منتظر کمک آنان باشیم خودمان باید کار را به دست مردم بسپریم و به آنان اعتماد کنیم، آنان می توانند مشکل کشور را حل کنند. چرا چهار سال خودمان را معطل این کنیم که چه زمانی یک کشور خارجی بیاید در ایران سرمایه گذاری کند.

رییسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی زنان را با حفظ کرامت و شان به عرصه جامعه وارد کرده است، افزود: این حق شهروندی نیست که یک نفر به خاطر انتفاد با مشکل مواجه شود، این حق شهروندی نیست که جوان بیکار باشد و کشور با فساد مواجه باشد، حق شهروندی این است که جوان ما در پیچ و خم بوروکراسی کشور آزرده نشود، حق شهروندی این است که زنان مولد ما از تولیدشان حمایت شود، زنان خانه‌دار بیمه شوند، نه اینکه از یک برگه کاغد رونمایی کنیم، با این رونمایی که حق شهروندی رعایت نمی شود، این کارها نمایشی را کنار بگذاریم و عمل کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما مشکل قانون نویسی و کارهای نمایشی ندارد، گفت: مشکل حرف درمانی باید حل شود و به سوی عمل کردن برویم.من در این عرصه به خاطر هوا و هوس نیامده ام آمده ام که مشکلی از مردم حل کنم. آمده ام که مدافعان حرم را که دارند برای مردم امنیت می آفریند، ماموریت شان را با آرامش انجام دهند، آمده ام تا پیج و خم های اداری مردم را رنج ندهد، آمده ام که رونق اقتصادی در کشور وجود داشته باشد. آمده ام دیگر یک جوان به خاطر بیکاری از همسرش خجالت نکشد.

رییسی در پایان تصریح کرد:از روزی که به صحنه آمده ام آنان فکر می کردند که ما با این حرف ها و این کارها و تحلیل ها جا می خوریم مگر شهدای بزرگوار ما، شهید بهشتی ما، با تهمت‌ها جا خورد؟ ما بر اساس وظیفه صحنه شده ایم و می کوشیم مشکلات کشور را حل کنیم.


شماره خبر 2904 - 2017/05/02
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com