بدون دیدگاه
2018/07/01 - 21:34

سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت:

همکاری همه دستگاه‌ها در حل مشکل سراوان ضروریست

 سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت در مورد سایت تخلیه زباله سراوان درجمع خبرنگاران عنوان کرد:‌ اسفند ماه سال گذشته طی حکمی از سوی استاندار گیلان

 سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت در مورد سایت تخلیه زباله سراوان درجمع خبرنگاران عنوان کرد:‌ اسفند ماه سال گذشته طی حکمی از سوی استاندار گیلان مسئولیت نظارت بر روند اجرای ساخت سایت تخلیه زباله سراوان بر عهده فرمانداری رشت گذاشته شد و فرمانداری نیز متعاقب آن اقدام به برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های مرتبط […]

 سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت در مورد سایت تخلیه زباله سراوان درجمع خبرنگاران عنوان کرد:‌ اسفند ماه سال گذشته طی حکمی از سوی استاندار گیلان مسئولیت نظارت بر روند اجرای ساخت سایت تخلیه زباله سراوان بر عهده فرمانداری رشت گذاشته شد و فرمانداری نیز متعاقب آن اقدام به برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های مرتبط کرد.

به گزارش خبر راست، احمدی بیان داشت: از آن‌جا که‌ معضل زباله و دفع پسماند از موضوعات جدی شهر رشت و منطقه سراوان است بنابراین نخستین گام،‌ هدفگذاری برای انجام برنامه‌ها و طرح‌ها طبق اصول تعریف شده کوتاه مدت،‌ میان مدت و طولانی جهت کنترل وضعیت موجود خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ اهدافی را که به صورت کوتاه مدت در پی تحقق آن‌ها در سایت سراوان هستیم شامل کاهش اثرات زیست‌محیطی با جلوگیری از تخلیه زباله سایر شهرها در سراوان،‌ سمپاشی مداوم سایت،‌ پوشش زباله با شن و ماسه و احداث تصفیه‌خانه شیرابه است.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد:‌ در راستای کنترل آلودگی‌ها در سایت تخلیه زباله سراوان و بنا به تشخیص کارشناسان مربوطه روزانه حدود ۳ هزار لیتر سم جهت سمپاشی محوطه مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد که اجرای آن نیز برخلاف گذشته به صورت ماشینی انجام می‌شود.

احمدی به میزان شیرابه تولید شده اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر در سایت تخلیه زباله در هر ثانیه حدود ۶ لیتر شیرابه تولید می‌شود که در صورت وقوع بارندگی‌ها این روند افزایش پیدا کرده و به بیش از ۱۰ لیتر بر ثانیه خواهد رسید.

وی روند اجرای طرح زباله‌سوز را کند برشمرد و افزود:‌ اجرای این پروژه به دو بخش ساختاری و عملکردی تقسیم‌بندی می‌شود که در بخش عملکردی تمام دستگاه‌های مرتبط و دخیل در کار نظیر شهرداری رشت باید جهت انجام تعهداتشان در موعد مقرر سرعت بیشتری به امور بدهند.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد:‌ طبق برنامه‌های تعیین شده کار پوشاندن زباله‌ها در سایت سراوان توسط شن و ماسه باید روزانه توسط حداقل ۳۰ الی ۵۰ کامیون به انجام برسد اما بنا به دلایل مختلفی این‌کار تا این لحظه به آن صورت که پیش‌بینی شده بود به انجام نمی‌رسد.

احمدی خاطرنشان کرد:‌ دو سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و آب منطقه‌ای استان گیلان مسئولیت صدور مجوزهای قانونی جهت پوشاندن زباله‌ها در سایت سراوان توسط شن و ماسه را بر عهده دارند که انتظار داریم در این مسیر بیشتر از این‌ها با شهرداری رشت همکاری کنند.

وی احداث تصفیه‌خانه شیرابه را از مهم‌ترین موضوعات پیش‌رو دانست و بیان داشت: ‌اجرای این بخش از کار در قسمت برنامه‌های کوتاه مدت قرار گرفته است و برای آن نیز تاکنون حدود ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به شرکت پیمانکار پروژه پرداخت شده است.

احمدی همکاری همه دستگاه‌ها در حل مشکل سراوان را ضروری خواند و گفت:‌ باید در راستای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی و رفع نگرانی‌های مردم منطقه سراوان از وضعیت وخیم موجود، برنامه‌های کوتاه‌مدت با همکاری همه دستگاه‌های متولی به سرعت نهادینه شو‌ند.


شماره خبر 25784 - 2018/07/01
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com