بدون دیدگاه
2018/05/31 - 10:26

سكوت مركز ملي فضاي مجازي؛

 چرا ماجرای عضویت اجباری در “سروش” بررسی فنی نمی شود؟!

 چرا ماجرای عضویت اجباری در "سروش" بررسی فنی نمی شود؟!

اگر قرار است اعتماد عمومی به پیام‌رسان‌ها ایجاد شود بایستی مشخصا مرکز ملی فضای مجازی وارد مساله شوند. به گزارش خبر راست، اخیرا موضوع عضویت برخی افراد بدون درخواست خودشان در پیام‌رسان سروش رسانه‌ای شده است، موضوعی که می تواند یک رسوایی تمام عیار برای صداوسیما (مالک سروش) شود. البته بدیهی است که مدیر این […]

اگر قرار است اعتماد عمومی به پیام‌رسان‌ها ایجاد شود بایستی مشخصا مرکز ملی فضای مجازی وارد مساله شوند.

به گزارش خبر راست، اخیرا موضوع عضویت برخی افراد بدون درخواست خودشان در پیام‌رسان سروش رسانه‌ای شده است، موضوعی که می تواند یک رسوایی تمام عیار برای صداوسیما (مالک سروش) شود.

البته بدیهی است که مدیر این پیام رسان موضوع را تکذیب کند و چنین واکنشی هم داشته است. در حالی که در این ماجرا، سروش در مظان اتهام است و باید نهاد بالادستی موضوع را بی هیچ اغماضی و بی طرفانه مورد بررسی قرار دهد.

اگر قرار است اعتماد عمومی به پیام‌رسان‌ها ایجاد شود بایستی سازمانهای مرتبط و مشخصا مرکز ملی فضای مجازی وارد مساله شوند و موضوع را از نظر فنی بررسی و اعلام نظر نمایند. اما امروز که نیاز بیشتری به حضور این مرکز در رسانه برای حمایت از حقوق عمومی وجود دارد ، ظاهرا مدیران مربوطه سکوت را ترجیح می‌دهند. آیا با سکوت اعتماد سازی می‌شود؟

عصرایران


شماره خبر 24014 - 2018/05/31
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com