بدون دیدگاه
2018/05/20 - 10:00

استاندار گیلان تاکید کرد :

ضرورت لایروبی و احیاء آب بندان ها ی استان

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد : با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد : با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل ۴۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان ها  بیافزاییم […]

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد : با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل ۴۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان ها  بیافزاییم .

به گزارش خبر راست، دکتر مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای معادن استان که عصر امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد : با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل ۴۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان ها  بیافزاییم .

وی بر ضرورت تدوین ضوابط صحیح و اصولی و صرف هزینه و زمان کمتر به منظور لایروبی و احیاء آب بندان های استان تاکید کرد و افزود : باید با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ذیربط با ایجاد سازو کار و چارچوب مناسب ، لایروبی این آب بندانها انجام پذیرد .

استاندار گیلان تعداد آب بندان های موجود استان را در حدود ۸۰۰ مورد عنوان کرد گفت : وجود این آب بندان ها ظرفیتی است که می توان از آن در بخش تامین منابع آب کشاورزی ،آبزی پروری ، پرورش پرندگان و توسعه گردشگری و فعالیت های اقتصادی در توسعه و شکوفایی استان بهره گرفت .

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین تدوین چارچوب و دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه های استان را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد : باید با برآورد دقیق حجم مصالح مصرفی در پروژه های عمرانی استان با برگزاری نشستی با حضور تولید کنندگان و مصرف کنندگان ، چارچوب و ضوابط اجرایی در این بخش بصورت کاربردی تدوین گردد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست تصریح کرد : امیدوارم شورای معادن استان بتواند نقش خود را در جهت توسعه استان به خوبی ایفاء کند .

در این نشست تعدادی از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.


شماره خبر 23486 - 2018/05/20
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com