بدون دیدگاه
2018/05/19 - 11:54

عضو هیئت رئیسه قارچ کشور:

مردم از خرید قارچ فله در کنار جاده‌ها خودداری کنند

عضو هیئت رئیسه قارچ کشور با بیان اینکه مردم از خرید قارچ فله در کنار جاده و فروشگاه‌های بزرگ به نام قارچ کوهستان خودداری کنند،گفت: استفاده از قارچ‌های طبیعی وضعیتی در استان کرمانشاه

عضو هیئت رئیسه قارچ کشور با بیان اینکه مردم از خرید قارچ فله در کنار جاده و فروشگاه‌های بزرگ به نام قارچ کوهستان خودداری کنند،گفت: استفاده از قارچ‌های طبیعی وضعیتی در استان کرمانشاه و لرستان به وجود آورد که ۸ نفر از هموطنان فوت کردند و ۲۷۰ نفر هم مسموم شدند. به گزارش خبر راست، […]

عضو هیئت رئیسه قارچ کشور با بیان اینکه مردم از خرید قارچ فله در کنار جاده و فروشگاه‌های بزرگ به نام قارچ کوهستان خودداری کنند،گفت: استفاده از قارچ‌های طبیعی وضعیتی در استان کرمانشاه و لرستان به وجود آورد که ۸ نفر از هموطنان فوت کردند و ۲۷۰ نفر هم مسموم شدند.

به گزارش خبر راست، محمد حسن افشار تولیدکننده قارچ و عضو هیئت رئیسه قارچ کشور، در خصوص استفاده از انواع قارچ در طبیعت اظهار کرد: در طبیعت حدود ۱۶۰۰ قارچ وجود دارد که حدود ۴۵ نوع آن خوراکی است که به آن ماشروم می‌گویند. این نوع خوراکی قارچ در زمان تولید و کشت سمی نمی‌شود اما قارچ هایی مانند گالادرما هم دارویی هستند و اگر آن را کشت بافت کنید خواهید دید که سمی نیست.

وی افزود: توصیه ما این است که مردم به هیچ وجه قارچ را از طبیعت برداشت نکنند و از افرادی که آنها را در جنگل‌ها به مردم می‌فروشند هم خرید نکنند. تشخیص سمی و غیرسمی بودن قارچ تنها توسط کارشناسان و متخصصان امکان پذیر است.

افشار در رابطه با حادثه کرمانشاه و لرستان خاطر نشان کرد: استفاده از قارچ های طبیعی وضعیتی در استان کرمانشاه و لرستان به وجود آورد که ۸نفر از هموطنان فوت کردند و ۲۷۰ نفر هم مسموم شدند.

وی افزود: قارچ‌هایی که در سایت‌های پرورش قارچ رشد می کند واریته مخصوص خوراکی دارد و سمی نمی‌شود. تا جایی که ممکن است قارچ را به صورت بسته بندی تهیه کنید اما در صورت خرید فله‌ای از واحدهای بزرگ صنعتی صاحب نام تهیه کنید که حتما استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند. از خرید قارچ فله در کنار جاده و فروشگاه‌های بزرگ به نام قارچ کوهستان خودداری کنید.

عضو هیئت رئیسه قارچ کشور در ادامه تصریح کرد: قارچ خوراکی ارزش غذایی بالایی دارد و حاوی پروتئین‌های اساسی و آمینواسیدهای اساسی و غیر اساسی است. ویتامین‌های بسیاری دارد که سلامتی انسان را تضمین می‌کند و غدد خون سازی را فعال می‌کند.

ایلنا


شماره خبر 23459 - 2018/05/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com