بدون دیدگاه
2018/05/18 - 11:08

مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان مطرح شد:

فقدان خانه کشتی در استان بزرگترین معضل هیئت کشتی گیلان است/ کم کاری برخی مسئولین در ساخت خانه کشتی گیلان

عصر پنج شنبه بیست و هفتم اردیبهشت مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان با حضور لایق دبیر فدراسیون کشتی ایران محمد هدایتی رئیس هئیت کشتی گیلان

عصر پنج شنبه بیست و هفتم اردیبهشت مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان با حضور لایق دبیر فدراسیون کشتی ایران نقی هدایتی رئیس هیئت کشتی گیلان و سایر اعضای این مجمع در سالن کنفرانس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد. اختصاصی خبر راست/ نقی هدایتی ضمن تبریک حلول ماه مبارک […]

عصر پنج شنبه بیست و هفتم اردیبهشت مجمع عمومی عادی هئیت کشتی استان گیلان با حضور لایق دبیر فدراسیون کشتی ایران نقی هدایتی رئیس هیئت کشتی گیلان و سایر اعضای این مجمع در سالن کنفرانس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

اختصاصی خبر راست/ نقی هدایتی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به گذشت یک سال و چهار ماه ازسکانداری خود در مجمع هییت کشتی گیلان اذعان داشت: هیئت کشتی استان گیلان در طول ۱۶ ماه گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته،اما با همه مشکلات پیش رو  همواره سعی درشفاف سازی عملکرد این هییت شده است.

عدم گزارش تخلف در هییت کشتی گیلان توسط هیات بازرسی استان

رئیس هیئت کشتی گیلان تصریح کرد: پس از استقرار یک ماه و ده روز هیات بازرسی استان در اداره کل ورزش و جوانان حتی یک مورد تخلف در هییت کشتی گزارش نشده است.

 

وی افزود: اعضای مجمع کاملا با مسائل موجود در کشتی استان آشنا هستند. همچنین درطی شش سال گذشته حضور من در این هیئت سعی بران شد تا هیچگونه حاشیه ای در این هیئت بوجود نیاید. .

نقی هدایتی تصریح کرد: از بین ۴۷ رشته ورزشی کشور از  رشته کشتی به عنوان پهلوانی نام برده می شود و کشتی گیران ما همچون محمد  نامجوی مطلق قبل از انکه به قهرمانی فکر کنند به فکر پهلوانی هستند.

او در خصوص عملکرد هییت کشتی در زمینه کسب مقام طی چهارده ماه گذشته گفت: کسب یک مدال طلا در رقابت های ساحلی جوانان جهانی، کسب ۵ مدال طلا ، ۳ نقره و ۲ برنز در مسابقات بین المللی، کسب مدال نقره در مسابقات المپیک ناشنوایان و کسب ۱۰ مقام قهرمانی،۱۹ نائب قهرمانی و ۱۲ مقام سومی در رقابت های کشور از اهم مقام های کسب شده هیئت کشتی در سال ۹۶ است.

رئیس هیئت کشتی گیلان در خصوص اعزام های این هیئت درسالی که گذشت بیان کرد: در طی یک سال گذشته یک مورد به مسابقات المپیک ناشنوایان، یک مورد به مسابقات جهانی ، ۱۱ مورد به مسابقات بین اامللی، ۳۰ مورد به مسابقات کشوری، ۷ مورد به مسابقات لیگ کشور، ۲۶ مورد به اردی ملی ، ۲ مورد اعزام داور به مسابقات بین المللی و ۲۹ مورد اعزام داور به مسابقات ملی اعزام داشته ایم.

وی افزود: تقویم ورزشی هیئت کشتی استان گیلان سال ۹۷ براساس تقویم ورزشی فدراسیون کشتی برنامه ریزی های مدونی داشته است .

هدایتی همچنین در خصوص رتبه بندی هیات های شهرستانی خاطرنشان کرد: به ترتیب شهرستانهای رودسر، رشت ، لنگرود ، استانه ، لاهیجان، فومن ، استارا ، رودبار ،صومعه سرا ، املش،سیاهکل،انزلی، تالش، ماسال و شفت رتبه های اول تا شانزدهم هیئت های کشتی در سال نودو شش را به خود اختصاص داده اند.

رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به حضور خادم در گیلان در سال ۹۶ خاطرنشان کرد: در جلسه ای که به همراه استاندار گیلان در حضور خادم به گیلان داشتیم از سوی هیئت کشتی گیلان ارائه طرح برنامه انجام و در آن درخواست برگزاری جام تختی،پیش بینی برگزاری مسابقات قهرمانی در کشور لحاظ گردید.

هزینه یک میلیارد و پانصد و هفتاد و پنج میلیون و دویست و هیجده هزار ریالی در هییت کشتی گیلان در سال ۹۶

او در زمینه عملکرد مالی این هیئت در سالی که گذشت یادآور شد: مالی سال ۹۶ یک میلیارد و پانصد و هفتاد و پنج میلیون و دویست و هیجده هزار ریال در این هیئت هزینه شد که چهل و دو میلیون تومان توسط اداره ورزش جوانان استان به این هیئت اختصاص داده شد.که البته ناگفته نماند در سال گذشته مبلغ ۱۵ میلیون سال از سوی هیئت کشتی هییت کشت به حساب بسیج ورزشکاران واریز گردید.

کمک ۴۲ میلیونی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به هیئت کشتی گیلان و انتقال ۱۵ میلیون از سوی این هیئت به سازمان بسیج ورزشکاران

هدایتی در اشاره به موج انتقاد در راستای کمک  هفتصد میلیون تومان به خود تصریح کرد: بله پول گرفته شد اما این مبلغ در برابر هزینه های هییت کشتی بسیار ناچیز است.اداره کل ورزش و جوانان استان ۴۲ میلیون به هیئت کشتی کمک کرد که ۱۵ میلیون از آن مبلغ به بسیج ورزشکاران داده شد.

رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به مسایل و مشکلات موجود بر سراه کشتی گیلان گفت: با توجه به تلاش اقای خادم در راستای عدم حذف کشتی ایران در جام بین المللی و همچنین طرح این رشته ورزشی به عنوان ورزش اول کشور برکسی پوشیده نیست.

وی در ادامه فقدان خانه کشتی در استان را بزرگترین ضعف هئیت کشتی گیلان دانست و گفت: البته استاندار قول ساخت آن را داد اما متاسفانه مسئولی که باید در حمایت و تحقق این قول با هئیت کشتی همراهی داشته باشد ، کم کاری می کند. همچنین امکانات زیادی به نام کشتی گرفته شد که متاسفانه ازاین امکانات استفاده شخصی شده است

ممانعت از ادامه فعالیت ۱۲ مربی قلابی

هدایتی از فعالیت ۱۲ مربی با مدرک قلابی طی شش سال گذشته در هیئت کشتی گیلان خبر داد و گفت:  قدرت بیان و قدرت اخلاقی و فنی یک مربی از ویژگی های یک مربی است که البته در عرض شش سال گذشته حدود ۱۲ نفر با مدرک قلابی در حال فعالیت بوده شناسایی و از ادامه فعالیت آنان. ممانعت شد.

نارصایتی از عدم همکاری فردین معصومی باهییت کشتی گیلان

رئیس هیئت کشتی گیلان ضمن اعلام نارضایتی از عدم همکاری فردین معصومی با کشتی گیلان خاطرنشان کرد: فردین معصومی به عنوان یک مربی کاربلد برای من قابل احترام است اما متاسفانه هیچگونه همکاری با هئیت کشتی ندارند و حتی در بعضی مواقع سنگ بزرگی در جلوی پای مجمع هیات کشتی می اندازند.

وی عدم وجود خانه کشتی در گیلان و شهر رشت را مهم ترین مسئله هیئت کشتی گیلان عنوان کرد و افزود: عدم وجوداسیچ ، تشک و اسکوهورد سه نقیصه مهم در هیئت کششتی گیلان است همچنین متولی ورزش استان موظف است تا پولهای دولتی که وارد استان میشود را به طور عادلانه بین همه رشته های ورزشی و هئیت های ورزشی تقسیم نماید

برنامه محوری و عدالت محوری دو رویکرد مهم مدیر کل جدید ورزش و جوانان گیلان است

غفاری نماینده اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان هئیت کشتی را یکی از هیئت های ورزشی مرتب و منظم استان عنوان کرد و گفت: بحث برگزاری مجامع هیئت های ورزشی از بحث های وزارتخانه اداره کل و که هیئت بارزسی استان است که خوشبختانه هیئت کشتی گیلان پیشگام در این برنامه بوده است.

افزایش سهم هئیت کشتی گیلان از اعتبارات استانی

نماینده اداره کل ورزش و جوانان گیلان ، برنامه محوری و عدالت محوری. را دو رویکرد مهم مدیر کل جدید ورزش و جوانان گیلان عنوان کرد و افزود: در سال جدید توزیع اعتبارات براساس طرح برنامه و رتبه بندی هئیت های ورزشی خواهد بود،همچنین در سال جدید سهم کشتی هیئت استان ازمحل اعتبارات استانی پر رنگ تر خواهد شد .

وی در بحث خانه کشتی در گیلان یاداور شد: بحث اول احداث خانه کشتی تخصیص زمین است که ابتدا باید زمین ان فراهم تا خانه کشتی رشت ودر خور شان استان تجهیز گردد.

دبیر فدراسیون کشتی کشور نیزبا اظهار خرسندی از حضوردر جمع اعضای هیئت کشتی گیلان اذعان داشت: امید است تقارن این نشست با ماه مبارک رمضان منشا خیر و برکت و حرکت به سمت تعالی ورزش به خصوص کشتی استان باشد.

دبیر فدراسیون کشتی کشور با اشاره به حجم بالای برنامه فدراسیون کشتی کشور گفت: زمانی تنها دو تیم در فدراسیون بود اما امروزبا بزرگ شدن کشتی شاهد حضور ۲۲ تیم کشتی در این فدراسیون هستیم و از بار سنگینی که بردوش هئیت های کشتی استان است کاملا واقفیم.

وی افزود: در حوزه مالی با ارائه گزارش به اقای خادم امیداست کمک های سال جدید به مراتب بیشتر و بهتر ازسالیان گذشته باشد.

تسریع بخشی تجهیزات و  امکانات کشتی در گیلان

لایق از تسریع بخشی تجهیزات و  امکانات کشتی در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: ، گیلان یک استان با قدمت بسیار بلند و به درازی تاریخ کشور است ، و استان گیلان با داشتن مردمانی قدرتمند می تواند حرفی برای کشتی کشور داشته باشد.

دبیرفدراسیون با تاکید بر مقاومت گروههای مختلف در مخالفت با حضور نقی هدایتی در هئیت کشتی گیلان بیان کرد: نقی هدایتی با استفاده از تمام توان ورزشی و با برنامه ریزی های دقیق و مشارکت با فدراسیون کشتی کشور سعی در توسعه این ورزش داشته. به طوری که امروز کشتی گیلان سعی کرد تا  ساختار خود را در این رشته پیدا کند.

او گفت: با توجه به اینکه مربیان زبده ای از گیلان در مرکز کشور در حال فعالیت هستند، پیشکسوتان باید سعی کنند تا این مربیان نیزدین و تکلیف خود را به زادگاهشان ادا کنند.

رضا لایق با تاکید برعدم رضایت اعضای هیئت کشتی گیلان از وضعیت کشتی گیلان گفت: با پیگیریهای اعضای هیئت کشتی انگیزه ای در مربیان ایجاد خواهد کرد، برگزاری مسابقات بین المللی دراستان کمک شایان توجه ای در رشد این هئیت خواهد داشت.

دبیر فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی یاداور شد: با اعزامی تیمی به کشور سروستان از شهر کوچصفهان گیلان در سال گذشته حاکی از توانمندی موجود استان در این رشته دارد.این تیم با تشکیل کانال کشتی کوچصفهان در بین کشتی گیران زبانزد شده و این حاکی ازعلاقه کشتی گیران و مربیان گیلانی دارد.

وی افزود: تا وقتی که کار مربیان تبدیل به شغل نشود ما مشکل خواهیم داشت.و دغدغه های مالی موجود باعث افت کشتی در خانواده ها شده است.

ارتقا بودجه فدراسیون کشتی تا مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان

رضا لایق تصریح کرد: ۶ الی ۷ سال پیش بیشترین بودجه فدراسیون کشتی حدود ۶ الی ۷ میلیارد بوده اما بودجه امسال این فدراسیون به ۲۰۰میلیارد تومان رسیده است

دبیر فدراسبون کشتی ایران بیان داشت: در بازگشت به تهران خادم را ملزم به تهیه دو نامه خواهم کرد؛ یکی برگزاری مسابقات بین المللی  و تهیه ملزومات خانه کشتی و دیگری نامه به شهردار برای ایجاد یک لیگ برتری در استان تا با امدن کشتی گیران طراز اول دنیا به گیلان در جایگاه کشتی گیلان ارتقا یابد.

وی در خصوص عدم رویارویی کشتی گیر ایرانی با همتای اسرائیلی خود گفت: یکی ز اعصای اصلی  کمیته بین المللی المپیک که فردی از کشور اسرائیل است سعی در محرومیت کشتی ایران در المپیک دارد.البته خادم از تیم دیپلماسی کشور درخواست کرده تا کمیته بین المللی الپیک در بسیاری از مسائل چشم پوشی می کند چرا در این موضوع حساس شده است.

رضا لایق محرومیت کشتی ایران را یکی برنامه اتحادیه جهانی محروم دانست و خاطرنشان کرد: ،لازم است تا تیم دیپلماسی کشور با استفاده از ابزارهای مختلف و با کمک از دیگر کشورهایی که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند از محرومیت کشتی ایران ممانعت نمایند.

وی با تاکید بر قدمت گیلان و رشت در کشتی جهان تصریح کرد: گیلان جز ۵ استان کشتی خیز کشور بوده و گذشتگان به گونه ای عمل کردند که اسم کشتی گیلان همواره بر سر زبانها بوده و امید است با همدلی و تعامل گیلان به جایگاه واقعی خود در کشتی ایران و جهان دست یابد.


شماره خبر 23415 - 2018/05/18
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com