بدون دیدگاه
2018/05/17 - 13:07

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت خبرداد:

فعالیت ۱۲ مبلغ اعزامی از استان قم و ۷۰ مبلغ بومی در ۹۰ بقعه متبرکه در اجرای طرح ضیافت الهی

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به برگزاری "طریح ضیافت الهی" به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برای نهمین سال متوالی گفت: این طرح با حضور

صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا کریمی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه از برگزاری طرح ضیافت الهی در بقاع و مساجد رشت خبر داد و اذعان داشت: طرح ضیافت الهی امسال یکی از طرحهای مهم اوقاف و امور خیریه برای معنوی کردن فضای جامعه است که دز  ۹ سال پیاپی در آستان […]

صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا کریمی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه از برگزاری طرح ضیافت الهی در بقاع و مساجد رشت خبر داد و اذعان داشت: طرح ضیافت الهی امسال یکی از طرحهای مهم اوقاف و امور خیریه برای معنوی کردن فضای جامعه است که دز  ۹ سال پیاپی در آستان مقدس امامزاده هاشم و بقاع متبرکه برگزار می شود و امسال نیز از امروز به طور رسمی این طرح اغاز می گردد.

اختصاصی خبر راست/ رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به برگزاری “طریح ضیافت الهی” به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برای نهمین سال متوالی گفت: این طرح با حضور ۱۲ مبلغ اعزامی از استان قم و ۷۰ مبلغ بومی در ۹۰ بقعه متبرکه شهرستان رشت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های در نظر گرفته شده در قالب طرح “ضیافت الهی” تصریح کرد: برگزاری “خیمه‌های معرفت” یکی از طرح‌های در نظر گرفته شده است که بسیاری از مشکلات اجتماعی در آنجا حل می‌شود.

کریمی با بیان اینکه خیمه‌های معرفت برپا شده در بقعه امامزاده هاشم(ع) در قالب طرح “آرامش بهاری” از ۵ طلاق مسلم جلوگیری کردند افزود: در حال حاضر خیمه‌های معرفت ماه مبارک رمضان در دو بقعه امامزاده هاشم(ع) و بقعه حضرت فاطمه اخری(س) برگزار می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم در بقاع متبرکه شهرستان رشت ابراز داشت: این طرح با حضور قاریان بین‌المللی و برتر استانی برگزار می‌شود.

کریمی با بیان اینکه به دستور آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم امسال از مصلی رشت به بقعه خواهر‌ امام(س) انتقال پیدا کرده افزود: این مراسم هر روز از ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ برگزار شده و از شبکه‌‌های باران، رادیویی و ملی پخش می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ویژه مراسم “خدیجه مادر امت” به‌مناسبت ایام وفات حضرت خدیجه(س) در بقاع متبرکه شهرستان رشت خاطرنشان کرد: ویژه مراسم ایام رحلت امام خمینی(ره) که امسال با ماه رمضان تقارن پیدا کرده است در ۷۰ بقعه شهرستان رشت برگزار می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری افطاری‌های ساده اظهار داشت: امسال سفره‌های افطاری ساده در بقاع متبرکه، مساجد و پیاده‌راه فرهنگی شهرداری با ظرفیت ۵ هزار نفر برگزار می‌شود.

کریمی با بیان اینکه طرح “افطار تا سحر” همراه با مناجات‌خوانی و با محوریت دعاهای ‘افتتاح” و “ابوحمزه ثمالی” در ۵ بقعه شهرستان رشت برگزار می‌شود گفت: در برخی بقاع متبرکه شهرستان رشت مسابقات ورزشی برای جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت ضمن تشریح برنامه‌های قرآنی در نظر گرفته شده برای اجرا در بقاع متبرکه شهرستان رشت افزود: برپایی کرسی تفسیر قرآن کریم در ۳۰ بقعه و محفل انس با قرآن در ۱۰ مسجد شهرستان رشت از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری ویژه مراسمات لیالی قدر در ۹۰ بقعه شهرستان رشت و برپایی نماز جماعت در پیاده راه فرهنگی رشت تصریح کرد: در ۵ بخش این شهرستان محافل انس با قرآن برگزار می‌شود که بزرگترین آن در امامزاده حسن(ع) بخش خمام است.

کریمی با اشاره به برگزاری دو ویژه مراسم جشن با حضور هنرمندان و مبلغان دینی در ماه رمضان عنوان داشت: در ماه مبارک رمضان با نیت اجرای نیت موقوفات مربوط به این ماه در برخی مناطق رشت نان رایگان توزیع می‌شود.


شماره خبر 23394 - 2018/05/17
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com