بدون دیدگاه
2018/05/15 - 9:59

تقدیم طرح حذف اذن پدر برای ازدواج دختران ۲۸ ساله

دبیر فراکسیون زنان مجلس از تهیه طرح اصلاح مواد ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی با ۲۰ امضاء و ۳ ماده که درباره ملغی کردن شرط اذن پدر یا حکم دادگاه برای ازدواج دختران ۲۸ ساله و بالاتر است، طرح حذف اذن پدر برای ازدواج

دبیر فراکسیون زنان مجلس از تهیه طرح اصلاح مواد ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی با ۲۰ امضاء و ۳ ماده که درباره ملغی کردن شرط اذن پدر یا حکم دادگاه برای ازدواج دختران ۲۸ ساله و بالاتر است، توسط سیده حمیده زرآبادی تهیه و تقدیم هیات رییسه مجلس شد. به گزارش خبر راست، معصومه آقاپورعلیشاهی […]

دبیر فراکسیون زنان مجلس از تهیه طرح اصلاح مواد ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی با ۲۰ امضاء و ۳ ماده که درباره ملغی کردن شرط اذن پدر یا حکم دادگاه برای ازدواج دختران ۲۸ ساله و بالاتر است، توسط سیده حمیده زرآبادی تهیه و تقدیم هیات رییسه مجلس شد.
به گزارش خبر راست، معصومه آقاپورعلیشاهی گفت: این طرح با افزودن یک تبصره به مواد فوق به دخترانی که ۲۸ سال سن داشته و به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی، دارای مدرک کارشناسی ارشد و دارای پنج سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی باشد را از اذن پدر و حکم دادگاه برای ازدواج معاف می‌کند.
نماینده مردم شبستر در مجلس ادامه داد: این طرح در صدد پاسخ به نیازهای دخترانی است که دارای شرایط مذکور باشند. دلیل تعیین سه شرط مذکور هم این بود که دختران ۲۸ سال و به بالا دیگر از روی احساس تصمیم نمی‌گیرند علاوه بر آن تعصبات و شرایط خاص در برخی نواحی کشور موجب مشکلات عدیده‌ای برای دختران شده است.
عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه این طرح  یک فوریتی تقدیم هیات رییسه مجلس شد، گفت: طبق این طرح افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیاز به حکم دادگاه دارند ظرف مدت یک ماه تعیین تکلیف می‌شوند.
به گفته وی، جامعه هدف این طرح عدد «کمی» را تشکیل می‌دهد.
آقاپور ادامه داد: اگر این کار انجام نشود خانواده‌هایی که شرایط خاص و سختی را پیش پای دختران‌شان قرار می دهند هیچ وقت شاهد ازدواج دختران‌شان نخواهند بود. این طرح درصدد تسهیل شرایط سخت به ویژه در برخی نواحی کشور است.
نماینده مردم شبستر در مجلس تصویب این طرح را منوط به نظرات نمایندگان در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان دانست و افزود: این طرح برای پاسخ به مطالبات و نیازهای این دختران به ویژه دختران ساکن در مناطق و نواحی دارای آداب و تعصبات خاص می‌باشد.
 ایسنا

شماره خبر 23245 - 2018/05/15
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com