۱ دیدگاه
2018/05/13 - 21:08

مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان؛

اقدام به صعودهای بلند در خارج از مرزهای کشور هدف غایی تیم کوهنوردی گیلان است

حسن شکوری کارشناس ارشد تربیت بدنی، مربی و مدرس رسمی فدراسیون کوهنوردی و مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان در گفتگو با خبر راست با اشاره

بدون شک از سال ها پیش کوهنوردی در استان گیلان طرفداران و علاقمندان خاص خود را داشته و باید به این مهم اشاره کرد که گیلان اولین هیئت کوهنوردی در کشور را در سال ۱۳۲۴ تاسیس و به موجب آن سعی در پرداختن  به صورت تشکیلاتی سازمان یافته آن را داشته است. اختصاصی خبر راست/ حسن […]

بدون شک از سال ها پیش کوهنوردی در استان گیلان طرفداران و علاقمندان خاص خود را داشته و باید به این مهم اشاره کرد که گیلان اولین هیئت کوهنوردی در کشور را در سال ۱۳۲۴ تاسیس و به موجب آن سعی در پرداختن  به صورت تشکیلاتی سازمان یافته آن را داشته است.

اختصاصی خبر راست/ حسن شکوری کارشناس ارشد تربیت بدنی، مربی و مدرس رسمی فدراسیون کوهنوردی و مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان در گفتگو با خبر راست با اشاره به تلاشهای متناوب هیئت کوهنوردی گیلان در راستای شکل گیری تیمی منسجم اظهار داشت: در سال های متفاوت تلاش هایی توسط کوهنوردان و فعالان این رشته ورزشی به جهت ایجاد و شکل گیری تیمی منسجم صورت گرفته که هر بار به دلایلی بعد از گذشت زمان از حرکت و ادامه مسیر باز مانده که البته موفقیت هایی نیز در این راه به دست آمده و می توان از این بین به صعودهای داخلی قابل تقدیر آن ادوار اشاره کرد.

مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان از عدم وجود آماری صحیح در خصوص تعداد کوهنوردان گیلانی خبر داد و تصریح کرد:
متاسفانه اطلاع درستی از تعداد کوهنوردان فعال استان در دست ندارم، اما افراد موفق از ابتدای تاسیس هیئت کوهنوردی در استان حضور داشته و در تمامی ادوار باعث افتخار کوهنوردی و کوهنوردان گیلانی بوده اند که از این بین می توان به تلاش های آقای ابراهیم فرجی پور در دهه هشتاد در قالب تیم کوهنوردی کارگران کشور و پس از آن از تلاش های آقایان آرمان حداد، دکتر حمیدی و افشین سعدی نام برد .
وی افزود: همان طور که از نام هیمالیا و یا به عبارتی صعودهای بلند پیداست، هیئت کوهنوردی استان و البته کارگروه هیمالیانوردی تلاش جدی برای دست یافتن به این مهم داشته و اقدامات خوبی هم برای تحقق این اتفاق صورت گرفته، که برگزاری و تشکیل تیم منتخب استان یکی از این اتفاقات به جهت تسهیل در روند فعالیت ها با متد روز آموزشی فدراسیون صورت گرفته و ما امیدواریم تا به زودی شاهد انسجام و دستیابی به هدف های بلند و والا برای ورزش کوهنوردی در استان باشیم.

حسن شکوری خاطرنشان کرد: در ابتدای شروع به کار و فعالیت هیات رئیسه جدید هیات کوهنوردی به ریاست جناب آقای قامتی، مسئولیت کارگروه هیمالیانوردی به این جانب سپرده شد که پس از همراهی بانوان شفیقی (از اعضای تیم ملی) و باروت کوبیان و آقای عسکری در کارگروه اقدام به بررسی موقعیت حاضر کرده و با در نظر گرفتن چند فاکتور و هدف، اقدام به برگزاری و تشکیل تیم منتخب استان کردیم.

مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان یادآور شد: اولین هدف ؛ تشکیل تیمی منسجم و البته علمی با توجه به روش جاری فدراسیون بود که در روند اجرای اردوها مباحث آموزشی و البته پایش کوهنوردان صورت پذیرفت. هدف دیگر بیداری جامعه کوهنوردی در ابعاد گوناگون بود تا به نوعی از وضعیت فعلی خود خارج و روند رو به پیشرفت را شاهد و تجربه کنیم. سومین هدف نیز اجرای صعودها و فعالیت های شاخص در داخل کشور بود و اخرین هدف هم، اقدام به صعودهای بلند در خارج از مرزهای کشور،  که امید است با همراهی مسولان مشکل بودجه و تامین اعتبار آن از میان برداشته و شاهد موفقیت بیش از پیش کوهنوردان گیلانی در آن سوی مرزها نیز باشیم.

وی در مقایسه  گیلان با دیگر استانهای کشور در زمینه کسب موفقیت های ورزشی تصریح کرد: متاسفانه گیلان همیشه در پشت ظاهر سبز خود به شدت محرومیت را به تمام معنا درک کرده و تنها می توان امیدوار شد،  تا در آینده نگاه مسئولین به این استان با وجود پتانسیل بالای ورزشی در تمامی رشته ها تغییر کند .

شکوری دلالی و لابی گری را یکی از اتفاقات مرسوم در کشورها عنوان کرد و گفت:  نیک بختانه با وجود و حضور هیئت رییسه حاضر هیئت کوهنوردی شاهد چنین چیزی در گیلان نبوده ایم  و به عبارتی تلاشها بر شایسته سالاری صورت گرفته است.

مسئول کارگروه هیمالیانوردی هئیت کوهنوردی استان گیلان تامین اعتبار و فراهم سازی بستر مناسب به منظور ارتقاء سطح سلامت افراد را از وظایف دولت در اداوار مختلف عنوان کرد و گفت: تاجایی که من اطلاع دارم پرداختن و توجه  به ورزش بخشی از وظایف دولت ها بوده و هست، که پرداختن و حمایت از ورزش چه در ابعاد همگانی و چه قهرمانی در این چارچوب قرار دارند، اما در بسیاری از موارد شاهد عدم توجه و یا عدم رعایت توازن در تقسیم اعتبار و توجه در بین رشته های مختلف بوده و هستیم، اما از آن جایی که ورزش کوهنوردی فاقد تماشاچی و مدال بوده و به گمانم این یکی از دلایل عدم توجه خاص مسئولین به این رشته بوده و هست.

وی در خصوص نقش سیاست در ورزش استان خاطرنشان کرد: سیاست در ادوار مختلف بخشی از زندگی شخصی افراد بوده و نباید انتظار عدم وجود سیاست در زمینه های مدیریتی و ورزشی را داشت، سیاست همان قدر که می تواند باعث نابودی و ایجاد خلل در روندی موثر باشد به همان اندازه می تواند در پیشبرد و رشد اهداف نیز کمک کرده و مفید واقع شود. ما انتظار سیاست گذاری درست و در کنار آن توجه ویژه مسئولین به این رشته ورزشی را داریم.

خبرنگار: لیلا پاکیزه


شماره خبر 23155 - 2018/05/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com