بدون دیدگاه
2018/05/10 - 14:01

در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مطرح شد؛

سرانه فضای آموزشی استان کمتر از میانگین کشوری است/ خیرین طلایه داران عرصه سازندگی هستند/بزرگواری خیرین مدرسه ساز استان در هیچ کتابی نخواهد گنجید

صبح امروز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان با حضور دکتر شهری معاون ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور ،

صبح امروز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان با حضور دکتر شهری معاون ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور ، حاجتی مدیر کل آموزش رو پرورش استان گیلان، مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و دلخوش […]

صبح امروز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان با حضور دکتر شهری معاون ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور ، حاجتی مدیر کل آموزش رو پرورش استان گیلان، مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در سالن فرهنگیان دهکده ساحلی برگزارشد.

اختصاصی خبر راست/ رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان در ابتدای این مراسم نام نیک و ثواب را حاصل عمر هر انسانی دانست و گفت: خیرین مدرسه ساز منادیان نور و که با دیتان مهربان و با سخاوت و با قلبی مملو از عطر معنویت پرچمدار اینده ای روشن برای این عزیز هستند

وی خیرین را طلایه داران عرصه سازندگی دانست و گفت: خیرین با گام های استوار خود برگ زرینی را به گلهای بوستان سرزمین ایران اسلامی ارزانی می دارند.

میرمسعودی خاطرنشان کرد: خیرین حق شناس مردم جامعه اسلامی هستند و با دستان پرسخاوت خود فردای روشن را برای اینده به ارمغان خواهند آورد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز تصریح کرد: بزرگی خیرین نیک اندیش در هیچ کتابی نخواهد گنجید ، خیرین با امر مدرسه سازی انسانها را به خداوند پیوند می دهند.

وی افزود: از بدو تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان تاکنون تعداد ۲۵۱ خیر مدرسه ساز به امر مدرسه ساز اقدام کرده اند که از این تعداد ۱۶۹ نفر  آقا و مابقی خانمها هستند.

میرمسعودی یاداور شد: تاکنون خیرین استان ۲۵۲ مدرسه در قالب ۱۱۳۹ کلاس درس تجهیز و در اختیار مردم شریف قرار داده. و. همچنین ۲۹ پروژه در قالب ۱۳۰ کلاس نیز  در دست احداث است.

خیرین مدرسه ساز جهادگران عرصه تعلیم و تربیت اند

مهدی حاجتی حضور در جمع خیرین مدرسه ساز را توفیقی برای خود دانست و بیان کرد: در طول همایشهای زیادی در اموزش و پرورشبرگزار می شود اما این همایش ماورای دیگر همایش هاست .

وی مدرسه را محورو اساس تعلیم و تربیت دانست و گفت: انقلاب از مدرسه اغاز شد و بعد از سالهای طولانی به دلیل تقدس مدرسه رهبر معظم در مدرسه به ایراد سخن پرداخت.

مدیر کل اموزش و پروش گیلان خیرین مدرسه ساز جهادگران عرصه تعلیم و تربیت خواند و گفت: خیربن مدرسه ساز به دنبال پست و مقام نیستند بلکه انها با ساخت مدرسه سعی در ارتقا مفاهیم اموزشی و ارزشی به دانش اموزان و جامعه فرهنگی دارند.

وی افزود: من به نیابت از ۳۰ هزار شاغل فرهنگی و ۴۰ هزار فرهنگی بازنشسته و ۳۷۵ هزار  دانش اموز و ۷۰۰ هزار خانواده از همه خیرین قدردانی میکنم.

خیرین منتخبین خداوند هستند

مهندس علی اوسط اکبری مقدم با قدردانی از تلاش همکاران خود در ادارات اموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان ادعان داشت: اداره کل اموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان همواره همسو باهم و دریک جهت در توسعه فرهنگ و اموزش گام برداشته اند.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان تعلیم و تربیت را اساس رشد و بالندگی یک جامعه خواند وتصریح کرد: برای دستیابی به یک جامعه مدنی باید اموزش و پرورشی پویا داشته باشیم.

وی افزود: خیرین گران سنگ، انسانهایی هستند که به این باور رسیده اند با کمک به آموزش و پرورش کشور می توانند نقش خود را در بندگی در مقابل خداوند تبارک و تعالی به خوبی ایفا کنند.

مهندس مقدم خیرین را منتخبین خداوند دانست و گفت: در کنار خیرین بودن سعادت بزرگی برای اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان است.

از ۱۱ هزار کلاس تخریبی استان ۵۶۰۰ کلاس طی ۷ سال گذشته بازسازی شده است

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان یادآور شد: همه بر این باور هستیم که قدم خیرین برای اعتلای فرهنگ و پرورش فکری ایران اسلامی بسیار موثر است .

او گفت: براساس اطلاعات سال ۸۹ ، ۱۱ هزار کلاس تخریبی در استان وجود داشت، که طی ۷ سال گذشته ۵۶۰۰ کلاس نوسازی شد که بیش از ۲۰درصد آن توسط خیرین مدرسه ساز اتفاق افتاده است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان میانگین جهانی سرانه استاندارد فضای اموزشی برای هر دانش آموز را ۳۹/ ۸ متر مربع عنوان کرد و افزود: میانگین سرانه استاندارد فضای اموزشی در کشور ۸۱/ ۵ متر مربع است ، اما متاسفانه در استان فرهنگی گیلان این سرانه ۸۱/ ۴ متر مربع است،لذا توجه به عقب ماندگی استان از متوسط سرانه کشوری قطعا نیازمند حمایت دستان پرتوان خیرین هستیم.

مقدم با قدردانی مجدد از خیرین تصریح کرد: تقدیر از خیرین وظیفه ای بود که خداوند برعهده مانهاده است.

دلخوش با قدردانی از برگزارکنندگان بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت: خداوند مدرسه سازان خیر را به یقین دوست خواهد داشت.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ما در مجلس به عنوان نماینده مردم همواره نماینده مجلس در حوزه اموز و پرورش و تعلیم و تربیت پیش قراول بودند.

وی افزود: سال گذشته علاوه بر اسفالت ۲۱ روستای صومعه سرا به طور رایگان داخل مساجد و مدارس نیز اسفالت شده است.

دلخوش با تاکید بر ضرورت تجهیز سالنهای ورزشی در مدارس استان گفت: متاسفانه در بسیاری از روستاها روی اوردن جوانان به مواد مخدر تشدید گرفته اما با تجهیز مدارس به سالنهای ورزشی تا حد زیادی میتوان با این چالش مقابله و مبارزه کرد.

جبار کوچکی نژاد نیز در این جشنواره اذعان داشت: با گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی اما همچنان با کمبودهایی در عرصه آموزش و پرورش مواجه ایم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی مدارس گفت: امروز ما فقط دانش اموزان را ساکت می کنیم و اموزش فعلی در مدارس پاسخگوی نیازمند خانواده ها و دانش اموزان امروز نیست و در بسیاری از موارد دانش اموزان از ما جلوتر هستند.

جبار کوچکی نژاد در پایان سخنان خود از تخصیص صد میلیون تومان از اموال شخصی خود به مجمع خیرین مدرسه ساز جهت ساخت مدرسه ای در جماران رشت خبر داد.

به گزارش خبر راست دکتر شهری معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امروز علیرغم مشکلات موجود در سرانه فضای سبز اموزشی با کمک خیرین مدرسه ساز سعی بر ان است تا این مشکلات تا حد ممکن تقلیل یابد.

وی افزود: اولین هدف برگزاری جشنواره های فوق تکریم خیرین مدرسه ساز به عنوان الگویی از انسانهای خیر و موفق است تا بقیه مردم نیز از این کار خیرخواهانه الگوبرداری کنند.

دکتر شهری بیان داشت: بیان نقطه نظرات و تنگاها در فضاهای اموزشی دیگر هدف برگزاری این جشنواره است و با توجه به طرح الگویی تخریب ، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای اموزشی که در جمهوری اسلامی یک کار بی نظیری معرفی شده، تلاش آن داریم تا در اجرای این طرح الگویی گام های ویژه ای برداشته شود.

معاون نوسازی، توسعه و تجهیز با تاکید بر وجود فضای ناایمن در یک سوم مدارس کشور یادآور شد: با توجه به اینکه سرانه فضای اموزشی درسطح بین المللی بیش از ۸ متر مربع و در کشور ۸۱/ ۵ متر مربع ودر گیلان اندکی پایین تر از این میزان است نیازمند توجه بیش از پیش مسئولین نمایندگان استان و خیرین در این زمینه است.

وی افزود: با توجه به اهمیت طرح های مردمی و مشارکتی طرح های نیمه تمام خیرین تنها طرحی بود که تخصیص ۱۰۰ درصدی در اعتبارات ملی داشته است .


شماره خبر 23017 - 2018/05/10
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com