بدون دیدگاه
2017/04/18 - 11:37

مسئول بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان؛

نجات جان سه نفر از مرگ با اهداء عضو جوان ۱۸ ساله لنگرودی

نجات جان سه نفر از مرگ با اهداء عضو جوان ۱۸ ساله لنگرودی

به گزارش خبر راست،  مسئول بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: اهداء عضو فرد دچار مرگ مغزی در استان جان سه نفر را از مرگ حتمی و چندین نفر را از معلولیت نجات داد. محمدرضا حسین زاده افزود: اهداء عضو علیرضا حدادیان جوان ۱۸ ساله لنگرودی که به علت […]

به گزارش خبر راست،  مسئول بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: اهداء عضو فرد دچار مرگ مغزی در استان جان سه نفر را از مرگ حتمی و چندین نفر را از معلولیت نجات داد.

محمدرضا حسین زاده افزود: اهداء عضو علیرضا حدادیان جوان ۱۸ ساله لنگرودی که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش انجام شد.

وی اظهار داشت: دو کلیه این فرد دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت به دو بیمار پیوند زده شد و کبد او نیز برای پیوند به بیمار دیگر به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده شد.

حسین زاده با بیان این که اولین اهدای نسوج در گیلان با رضایت خانواده این جوان انجام گرفت، خاطر نشان کرد: با این اهداء دریچه های قلب، چند قطعه استخوان و تاندون متوفی برای پیوند به تهران منتقل شده است.

مسئول بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان بیان داشت: رضایت خانواده حدادیان موجب شد تا سه نفر از مرگ حتمی و چندین نفر نیز از معلولیت نجات یابند.

این دومین اهدای عضو در سال جاری است.

اعلام رضایت برای پیوند اعضاء از سال ۱۳۸۷ در گیلان انجام گرفت.

باربد چمن زیبای، کودک چهار ساله اولین اهداء کننده در استان است که با رضایت خانواده اش، کلیه او به مردی ۴۲ ساله پیوند زده شد./گیل نگاه


شماره خبر 1998 - 2017/04/18
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com