بدون دیدگاه
2018/02/28 - 21:46

فرماندار رشت در جلسه کمیته آب کشاورزی شهرستان:

از فرصت مساعد بودن هوا برای انجام شخم زمستانه استفاده کنیم

سید محمد احمدی امروز در جلسه کمیته آب کشاورزی شهرستان رشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرمانداری اعلام آمادگی کرده است انتظار میرود اراده‌ای آب منطقه‌ای برای حل مشکلات آبندان‌ها مضاعف گردد.

سید محمد احمدی امروز در جلسه کمیته آب کشاورزی شهرستان رشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرمانداری اعلام آمادگی کرده است انتظار میرود اراده‌ای آب منطقه‌ای برای حل مشکلات آبندان‌ها مضاعف گردد. به گزارش خبر راست، فرماندار شهرستان رشت افزود: با توجه به فرارسیدن فصل کشاورزی ، همه دستگاه‌ها باید تمام توان خود را […]

سید محمد احمدی امروز در جلسه کمیته آب کشاورزی شهرستان رشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرمانداری اعلام آمادگی کرده است انتظار میرود اراده‌ای آب منطقه‌ای برای حل مشکلات آبندان‌ها مضاعف گردد.

به گزارش خبر راست، فرماندار شهرستان رشت افزود: با توجه به فرارسیدن فصل کشاورزی ، همه دستگاه‌ها باید تمام توان خود را در این زمینه بگذارند و آب منطقه‌ای هم باید از ظرفیتی که در دستگاه‌های مختلف وجود دارد مانند بخشداری‌ها و دهیاری‌ها استفاده نماید.

احمدی با بیان اینکه شخم زمستانه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: هر چقدر در شخم زمستانه موفق‌تر عمل کنیم در فصل کشت و برداشت با مشکلات کمتری مواجه شویم.

وی ادامه داد: تا کنون از۶۲ هزار سیصد سی هشت هکتار اراضی کشاورزی حدود ۱۳هزارهشصد پنجاه نه هکتار آن شخم زمستانه خود را انجام داده اند، یعنی ۲۲درصد این اراضی را شامل شده که نسبت به سال گذشته دارای پیشرفت قابل ملاحظه ای است.

این مقام عالی دولتی گفت: که اگر همه دستگاه‌ها کار خود را به موقع و درست انجام دهند، به مشکلی برنمی‌خوریم.

فرماندارشهرستان رشت با بیان اینکه سهل انگاری مسئولین، نارضایتی مردم را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: از فرصت مساعد بودن هوا برای انجام شخم زمستانه استفاده کنیم و مردم را به انجام شخم زمستانه تشویق کنید.

احمدی تاکید کرد: تا قبل از آبگیری آبندان‌ها می بایستی همه دریچه‌های مقسم آب که نیاز به تعمیر و تجهیز دارند، اصلاح شود.
گفتنی است؛ مدیر جهاد کشاورزی ، مدیر آب منطقه ای مرکزی و بخشداران ، به ارائه گزارشی در خصوص میزان ذخیره آب کشاورزی و شخم زمستانه حوزه‌های خود ارائه نمودند.


شماره خبر 19625 - 2018/02/28
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com