بدون دیدگاه
2017/04/16 - 14:11

در نشست خبری نهمین کنگره جهانی لیزر مطرح شد

درمان سلول‌های سرطانی با استفاده از لیزر/ لزوم حمایت بیمه‌ها از لیزر درمانی

درمان سلول‌های سرطانی با استفاده از لیزر/ لزوم حمایت بیمه‌ها از لیزر درمانی

به گزارش خبر راست، رضا فکرآزاد دبیر انجمن جهانی لیزرپزشکی WALT در نشست خبری نهمین کنگره جهانی لیزر در دندانپزشکی، با بیان اینکه هزینه‌های لیزردرمانی در کشور بسیار بالا است، گفت: یکی از علل گران بودن خدمات لیزردرمانی خصوصاً در بحث دندانپزشکی، گران بودن دستگاه‌ها و تجهیزات لیزردرمانی است. وی افزود: خوشبختانه در بعد تحقیقاتی، […]

به گزارش خبر راست، رضا فکرآزاد دبیر انجمن جهانی لیزرپزشکی WALT در نشست خبری نهمین کنگره جهانی لیزر در دندانپزشکی، با بیان اینکه هزینه‌های لیزردرمانی در کشور بسیار بالا است، گفت: یکی از علل گران بودن خدمات لیزردرمانی خصوصاً در بحث دندانپزشکی، گران بودن دستگاه‌ها و تجهیزات لیزردرمانی است.

وی افزود: خوشبختانه در بعد تحقیقاتی، کشور ایران در بین کشورهای منطقه جایگاه نخست را در اختیار دارد و در بعد درمان نیز تمام تلاش ما این است که بحث‌های آموزشی به صورت آکادمیک در دانشگاه‌ها ارائه شود.

فکرآزاد ادامه داد: از ۱۵ سال قبل لیزردرمانی در شاخه دندانپزشکی ورود پیدا کرد و امیدواریم به مراتب شاهد پیشرفت‌های بیشتری در زمینه‌های آموزشی و درمانی در زمینه لیزر باشیم.

رئیس انجمن علم وی پزشکی لیزری ایران عنوان کرد: لیزر می‌تواند در سه بخش تشخیص و درمان و همچنین ترمیم به بیماران کمک کند. به این صورت که با تشخیص پوسیدگی‌های دندان‌ها می‌توان آنها را به راحتی شناسایی و درمان کرد. جالب است بدانیم با لیزر می‌توان سلول‌های سرطانی دهان و همچنین زخم‌های ایجاد شده در لثه و حفره دهان را به راحتی درمان و ترمیم کنیم.

وی گفت: در حقیقت باید گفت که لیزر به عنوان یک چاقو عمل می‌کند و با تراشیدن بافت‌های دهان بدون تماس با این بافت‌ها و حداقل درد می‌تواند کمک زیادی به درمان نقاط آسیب‌دیده دهان کند.

رئیس انجمن علمی و پزشکی لیزری ایران افزود: جراحی لثه از جمله کاربردهای مهم لیزر است که می‌توان با استفاده از آن با کمترین خونریزی این کار را انجام داد.

وی یادآور شد: با استفاده از لیزرهای توان بالا می‌توان کار جراحی را انجام داد و همچنین با لیزرهایی با شدت کمتر می‌توان زخم‌ها را درمان کرد.

فکرآزاد در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند نفر در کشور ما در خصوص کاربرد با لیزر آموزش دیده‌اند، عنوان کرد: در حال حاضر در ایران ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر به صورت آکادمیک آموزش‌های لازم را در خصوص استفاده از لیزر دیده‌اند و در مطب‌های خود در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی در پایان گفت: یکی از معضلات انجمن لیزرپزشکی ایران این است که هیچ پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی لیزری را در بر نمی‌گیرد این در حالی است که استفاده از لیزر فقط در مباحث زیبایی به کار نمی‌رود بلکه در سایر درمان‌ها مانند رادیوتراپی و درمان سرطان نیز کاربرد زیادی دارد.


شماره خبر 1852 - 2017/04/16
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com