بدون دیدگاه
2018/02/21 - 19:07

رئیس مرکز اموزشی فرهنگی سما خبر داد:

برگزاری جشنواره استانی سما در سه محور: فعالیتهای فرهنگی،بازیهای بومی و غذاهای محلی

خبر راست-عصر امروز مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره استانی سما باعنوان ایین های سرزمین من با حضور دکتر چیرانی سرپرست دانشگاه ازاد اسلامی استان گیلان، رحمتعلی صابری حقایق دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان، معاون دانشگاه و رئیس مرکز اموزشی فرهنگی سما واحد رشت و جمعی

عصر امروز مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره استانی سما باعنوان ایین های سرزمین من با حضور دکتر چیرانی سرپرست دانشگاه ازاد اسلامی استان گیلان، رحمتعلی صابری حقایق دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان، معاون دانشگاه و رئیس مرکز اموزشی فرهنگی سما واحد رشت و جمعی از مدیران اموزشگاههای سما سراسر استان در […]

عصر امروز مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره استانی سما باعنوان ایین های سرزمین من با حضور دکتر چیرانی سرپرست دانشگاه ازاد اسلامی استان گیلان، رحمتعلی صابری حقایق دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان، معاون دانشگاه و رئیس مرکز اموزشی فرهنگی سما واحد رشت و جمعی از مدیران اموزشگاههای سما سراسر استان در سالن جلسات مرکز اموزشی فرهنگی سما گیلان برگزار شد.

اختصاصی خبر راست/ دکتر صابری حقایق برگزاری جشنواره استانی سما را در سه محور خلاصه و اذعان داشت: این جشنواره در سه محور فعالیت های فرهنگی.، اجتماعی_ بازیهای بومی_هنرهای دستی و غذاهای محلی برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز اموزشی فرهنگی سما واحد رشت در خصوص اهداف این جشنواره تصریح کرد: اشنایی فرزندان با سنتها و ایین ها یا عیادو اتحاد بین قومیت ها و سنتهای نیاکان و …است.

وی افزود: جشنواره استانی سما با حضور و مشارکت مرکز اموزشی و فرهنگی سما، اموزش و پرورش ،سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند برگزار خواهد شد.

دکتر صابری حقایق با قدردانی از حضور اصحاب رسانه در اطلاع رسانی این رویداد گفت: با اطلاع رسانی موضوع فوق هدف تمایل این مرکز در زمینه نردیکی اقوام و قبایل به یکدیگر بیش از پیش مثمر ثمر خو اهد بود.

لزوم رسانه‌ای شدن اقدامات سازمان سما

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به مسئله فرهنگ عمومی اظهار داشت: سازمان سما در تلاش است تا اقدامات بیشتر موثرتری را در حوزه‌های فرهنگی انجام دهد.

ابراهیم چیرانی با بیان اینکه تمام نهادهای جامعه می‌بایست بر محوریت اسلام کار کنند عنوان داشت: ما باید مبانی نظری و عملی را در کنار یکدیگر پیش ببریم تا باورهای ارزشی و اسلامی در ذهن دانش آموزان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در تلاش است تا سال آینده برنامه‌هایی نشاط بخش را برای دانشجویان برگزار کند ابراز داشت: فرهنگ مسئله‌ای است که در طول زمان تغییر پیدا می‌کند و فرهنگ امروز جامعه را نمی‌توان با ۲۰ سال گذشته مقایسه کرد.

چیرانی با اعلام اینکه مسئولان برگزاری جشنواره “آیین‌های سرزمین من” باید اقدامات خود را به صورت مکتوب ثبت کنند گفت: باید از انتقادات استقبال کنیم تا بتوانیم در سال‌های آینده این برنامه را با قدرت بیشتر اجرا کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر لزوم رسانه‌ای شدن اقدامات سازمان سما خاطرنشان کرد: این سازمان اقدامات بسیار مناسبی را در حوزه فرهنگ انجام داده اما در حوزه اطلاع‌ رسانی آن‌ها دچار ضعف هستیم.

وی با اعلام اینکه باید ذهنیت مناسبی نسبت به برنامه‌های سازمان سما در ذهن مردم ایجاد کرد ابراز داشت: این امر سبب می‌شود تا دستگاه‌های اجرایی مختلف برای همکاری در اجرای برنامه‌های فرهنگی ترغیب و تشویق شوند.


شماره خبر 18292 - 2018/02/21
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com