5 اسفند 1402

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه بعد از تعطیلات

به گزارش خبرراست، احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اظهار داشت: بنا شده بخاطر اهمیت موضوع این واگذاری  بعد از تعطیلات در دستور کار مجلس قرار بگیرد.
وی ادامه داد: کار واگذاری این پالایشگاه انجام شد اما مجمع نمایندگان استان کرمانشاه شرایط این واگذاری را قبول نکردند و انتقادهایی را داشتند و فعلا این کار متوقف شد و ما گفتیم که باید به حالت اول خود بازگردد.
این عضو کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: پالایشگاه آبادان با 2 هزار و 700میلیارد تومان دوباره دولتی شده است، پالایشگاه کرمانشاه با 700میلیارد تومان واگذاری شود این یک مقداری ناعدالتی است.
صفری در ادامه تاکید کرد: ما خواستار قیمت گذاری واقعی در این واگذاری هستیم اینها برای هر سهم 22 هزارتومان قیمت به بانکها داده اند اما به این آقای خریدار هر سهم را 2 هزار تومان واگذار کرده اند و ابهامات و شبهاتی که هست اگر واگذار شود ما دیگر به این موضوع کار نداریم که واگذاری به چه شخصی انجام شود.
وی یادآور شد: یکی دیگر از شرایط ما این است که خریدار باید اهلیت مدیریتی داشته باشد.
 این عضو کمیسیون انرژی درباره تاثیر این واگذاری در میزان بیکاری موجود در این استان گفت: با این شرایط بیکاری بیشتر می شود زیرا نیروهایی تعدیل می شوند الان 700-800 نفر نیرو دارد و سال دیگر این تعداد به 300 نفر می رسد چون سال دیگر اعلام ورشکستگی می شود.
میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *