۱ دیدگاه
2017/04/15 - 12:48

عضو هیأت مدیره انجمن دندان‌پزشکان عمومی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

تفاوت ایمپلنت ثابت و متحرک / روش کاشت ایمپلنت در افرادی که دندانی در دهان ندارند

تفاوت ایمپلنت ثابت و متحرک / روش کاشت ایمپلنت در افرادی که دندانی در دهان ندارند

به گزارش خبر راست، باقر شهنی زاده دندان‌پزشک عمومی در روش‌های کاشت ایمپلنت گفت : در گذشته برای کاشت ایمپلنت از دندان‌های متحرک استفاده می‌شد به این صورت که دو دندان اطراف تراشیده شده و سپس دندان متحرک به آن ها متصل می‌شد. وی افزود: این عمل خطر پوسیدگی دندان‌های سالم را پی داشت، اما امروزه […]

به گزارش خبر راست، باقر شهنی زاده دندان‌پزشک عمومی در روش‌های کاشت ایمپلنت گفت : در گذشته برای کاشت ایمپلنت از دندان‌های متحرک استفاده می‌شد به این صورت که دو دندان اطراف تراشیده شده و سپس دندان متحرک به آن ها متصل می‌شد.

وی افزود: این عمل خطر پوسیدگی دندان‌های سالم را پی داشت، اما امروزه با روش های نوین این مشکلات از بین رفته است و برای کاشت ایمپلنت استخوان فک تراشیده می‌شود و دندان جدید توسط پیچ به فک اتصالمیابد.

وی در خصوص این روش از کاشت ایمپلنت اظهار کرد: حتی افرادی که هیچ دندانی در دهان ندارند می‌توانند از این روش استفاده کنند به این صورت که برای آن‌ها چند دندان کاشته و سپس بقیه دندان‌ها به صورت متحرک در دهان فرد قرار می‌گیرند و با انجام این کار فرد هیچ مشکلی برای تکلم و غذا خوردن نخواهد داشت.

شهنی زاده افزود: وظیفه دندان پزشک حفظ دندان‌های بیمار است که بوسیله روکش کردن ، جرم گیری و سایر مراقبت‌ها به از بین رفتن دندان‌ها کمک کند و ایمپلنت آخرین راه برای درمان است و باید بدانیم هیچ دندان مصنوعی نمی‌تواند جای دندان طبیعی انسان را بگیرد.

عضو هیأت مدیره انجمن دندان‌پزشکان عمومی ادامه داد: فردی که کاشت ایمپلنت انجام می‌دهد باید از دندان کاشته شده بسیار مراقبت کند و هر ۶ ماه یکبار برای معاینه و جرم گیری به پزشک خود مراجعه کند تا از بوجود آمدن پوسیدگی و تجمع میکروب‌ها در محل کاشت ایمپلنت جلوگیری به عمل آید.

فارس


شماره خبر 1729 - 2017/04/15
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com