بدون دیدگاه
2018/01/30 - 22:37

معاون اول رئیس‌جمهور:

دولت نمی‌گذارد کشاورزان گیلان بابت واردات آسیب ببینند

معان اول رییس‌جمهور تاکید کرد: مردم استان گیلان همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و دولت تدبیر و امید از هیچ اقدامی در جهت توسعه و رونق استان گیلان دریغ نخواهد کرد. ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان گیلان

معاون اول رییس‌جمهور تاکید کرد: مردم استان گیلان همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و دولت تدبیر و امید از هیچ اقدامی در جهت توسعه و رونق استان گیلان دریغ نخواهد کرد. به گزارش خبر راست، اسحاق جهانگیری عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان گیلان برای […]

معاون اول رییس‌جمهور تاکید کرد: مردم استان گیلان همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و دولت تدبیر و امید از هیچ اقدامی در جهت توسعه و رونق استان گیلان دریغ نخواهد کرد.

به گزارش خبر راست، اسحاق جهانگیری عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان گیلان برای توسعه گفت: برنامه‌ریزی برای حفظ تعادل جزو اولویت‌‌های اصلی این استان است زیرا نمی‌‌توان به بهانه صنعتی شدن، طبیعت گیلان را تخریب کرد و در عین حال نمی‌‌توان به بهانه حفظ محیط زیست، این استان را از توسعه صنعتی بازداشت.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی گیلان جزو استان‌های صنعتی کشور بوده است، اظهار داشت: باید با تدبیر و راهکارهای منطقی تلاش کنیم از جمله توسعه صنایع سازگار با محیط زیست استان گیلان به لحاظ صنعتی به جایگاه اصلی خود بازگردد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به دغدغه نمایندگان استان گیلان در خصوص محصولات کشاورزی نظیر برنج، چای و ابریشم بر صیانت توأمان از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تاکید و تصریح کرد: ما به عنوان دولت علاوه بر حمایت از کشاورزان مسئولیت داریم نگذاریم قیمت کالاها و به ویژه مواد غذایی در بازار بیش از حد افزایش یابد و مردم از این بابت دچار نگرانی نشوند.

جهانگیری با اشاره به وجود برخی ناهنجاری‌ها در عرصه تجارت نظیر قاچاق چای و برنج به کشور خاطرنشان کرد: دولت و به ویژه وزارت جهاد کشاورزی تلاش خواهند کرد کشاورزان استان گیلان از بابت واردات این محصولات آسیب نبینند و حتما با کمک نمایندگان گیلان در خصوص تعرفه‌ها و محدودیت واردات به تفاهم خواهد رسید.

وی از استاندار گیلان خواست کارخانه‌‌های بزرگ دارای مشکل و نیمه‌تعطیل را به کارگروه کنترل تولید ملی معرفی کند تا مسائل مربوط به رونق مجدد این صنایع با دقت نظر بیشتری زیر نظر دفتر معاون اول رییس‌‌جمهور پیگیری شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به وام اختصاص یافته برای رونق روستایی ابراز داشت: استان گیلان دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه گردشگری است که می‌توانیم با استفاده از این وام ارزان قیمت در این زمینه گام‌‌‌های ارزشمندی برای توسعه این استان برداشت.

جهانگیری درباره برخی طرح‌های عمرانی استان گیلان نظیر تکمیل سدهای لاستیکی و راه آهن رشت ـ آستارا ـ انزلی،‌ بیان کرد: به سدهایی که مراحلی از پیشرفت فیزیکی را داشته‌‌اند اعتبار لازم اختصاص خواهیم داد. همچنین بهره‌برداری از راه‌آهن رشت ـ آستارا ـ انزلی از اولویت‌های دولت است و برای راه‌اندازی آن تمام تلاش دولت را بکار خواهیم گرفت.

به گزارش خبر راست،وی  با تاکید بر حل مشکل فاضلاب و پسماند در استان‌های شمالی کشور یادآور شد: دولت در این زمینه هر امتیازی که بخش خصوصی برای احداث کارخانه پسماند نیاز داشته باشد مواقفت خواهد کرد زیرا حفظ محیط زیست استان‌های شمالی کشور دغدغه همه مردم استان و گردشگرانی است که به این استان‌ها مسافرت می‌کنند.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رییس‌جمهور عمده دغدغه و گلایه وکلای مردم گیلان را مسائل و موضوعات تخصصی دانست و عنوان کرد: نمایندگان استان گیلان تعامل مناسبی با دولت برای خدمت‌رسانی به مردم دارند.

همچنین هر یک از نمایندگان استان گیلان به طور جداگانه دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را در خصوص کشاورزی و محصولات استراتژیک برنج،‌ چای و ابریشم، توسعه صنعتی، تکمیل طرح‌های ریلی و آزاد راه، گردشگری،‌ فاضلاب و پسماندها، تامین آب شرب و اتمام سدهای در حال احداث، گازرسانی به روستاها، رسیدگی به امور کارگران و واحدهای نیمه تعطیل، جذب فاینانس برای ایجاد زیرساخت‌ها، مسایل زیست محیطی به ویژه حفظ تالاب انزلی، شیلات و پرورش ماهی در قفس، نیاز به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، حل ترافیک کلانشهر رشت و منطقه آزاد انزلی مطرح کردند.

استاندار گیلان هم در این جلسه با اشاره به مسایل اقتصادی استان نظیر اشتغال، سطح رفاه مردم، نیمه تعطیلی و فروپاشی برخی صنایع بزرگ استان و خصوصی‌سازی، گفت: گیلان از ظرفیت‌های فراوانی نظیر گردشگری برای توسعه و رونق برخوردار است و این ظرفیت‌ها در صورت اصلاح برخی قوانین و مقررات می‌تواند ظرف چند سال بالفعل شود.


شماره خبر 16468 - 2018/01/30
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com