بدون دیدگاه
2017/04/14 - 11:08

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

بیش از یک میلیون جلد کتاب در استان گیلان منتشر شد

بیش از یک میلیون جلد کتاب در استان گیلان منتشر شد

به گزارش خبرراست، فیروز فاضلی ظهر امروز در نشست خبری در رشت، اظهار داشت: با حمایت‌های انجام شده و روند رشد فعالیت ناشران گیلانی در سال گذشته، برای سومین سال پیاپی رکورد ثبت شده در حوزه عناوین کتاب‌های منتشر شده در استان شکسته شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: ۷۶۰ عنوان کتاب توسط ۴۵ […]

به گزارش خبرراست، فیروز فاضلی ظهر امروز در نشست خبری در رشت، اظهار داشت: با حمایت‌های انجام شده و روند رشد فعالیت ناشران گیلانی در سال گذشته، برای سومین سال پیاپی رکورد ثبت شده در حوزه عناوین کتاب‌های منتشر شده در استان شکسته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: ۷۶۰ عنوان کتاب توسط ۴۵ ناشر گیلانی در سال ۹۵ منتشر شد که نسبت به سال قبل از آن که ۶۷۰ عنوان بود از رشد ۱۱٫۸ درصدی برخوردار است.

فاضلی با اشاره به رونق چاپ کتاب در استان گیلان، گفت: شمارگان کتاب‌های چاپ شده سال گذشته در گیلان برابر با یک میلیون و ۶۹۰ هزار نسخه بود که در مقایسه با سال ۹۴ با رشد ۲۱٫۳ درصدی روبه‌رو شد.

فاضلی ابراز داشت: در کتاب‌های منتشره سال ۹۵ در گیلان، ۷۱۳ عنوان کتاب تألیفی، ۴۷ عنوان ترجمه، ۵۱۴ عنوان چاپ اول و ۲۴۶ عنوان چاپ مجدد بوده است.

ثبت رکورد جدید در حوزه چاپ کتاب کودک و نوجوان در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اعلام کرد: در مدت مذکور، ۲۴۷ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان در گیلان چاپ و منتشر شده است که از این نظر رکورد جدیدی در تاریخ نشر استان به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه این اداره کل از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گفت: در سال گذشته ۷۷ نمایشگاه کتاب در سطح استان برگزار شد که دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با بازدید ۱۱۴ هزار نفر و فروش ۲۴ میلیارد ریالی کتاب به عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی استان در سال ۹۵ بوده است.

فاضلی با بیان اینکه گیلان جزء استان‌های برتر کشور در انتشار کتاب از ابتدا تا انتهاست، خاطرنشان کرد: تمام مراحل انتشار کتاب در گیلان انجام می‌شود.

۱۴۵ ناشر دارای مجوز فعالیت در استان گیلان هستند که از این تعداد ۱۱۶ ناشر در مرکز استان و مابقی در شهرستان‌ها فعالیت دارند.

 

تسنیم


شماره خبر 1606 - 2017/04/14
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com