بدون دیدگاه
2017/04/13 - 12:44

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان:

۵۰۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان گیلان مقاوم‌سازی شد

۵۰۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان گیلان مقاوم‌سازی شد

به گزارش خبرراست، محمد اکبرزاده صبح امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: استان گیلان ۲٫۵ میلیون جمعیت دارد که یک میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند. مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان طرح هادی را به معنای بهسازی معابر راه‌های دسترسی به روستاها تعبیر کرد و گفت: میانگین اجرای طرح‌های هادی […]

به گزارش خبرراست، محمد اکبرزاده صبح امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: استان گیلان ۲٫۵ میلیون جمعیت دارد که یک میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان طرح هادی را به معنای بهسازی معابر راه‌های دسترسی به روستاها تعبیر کرد و گفت: میانگین اجرای طرح‌های هادی گیلان در کشور ۴۰ درصد است و ۲ هزار و ۲۳ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان گیلان داریم.

اکبرزاده با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان از طریق قیر رایگان به آسفالت تبدیل کردیم تصریح کرد: مردم با کمک دهیاران بستر لازم برای آسفالت را فراهم کردند و سال گذشته ۲۵۴ روستا را آسفالت کردیم.

وی استان گیلان را در بحث به‌کارگیری قیر رایگان در بین سه استان برتر کشور اعلام کرد و بیان داشت: با پیشنهاد دولت به مجلس میزان قیر رایگان از ۲ میلیون تن به ۴ میلیون تن در سال افزایش یافت و امیدواریم در سال ۹۶ عملکرد خود را در این حوزه به دو برابر افزایش دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان با اشاره به اینکه طرح هادی در ۲ هزار و ۲۳ روستای گیلان اجرا شده است بیان کرد: به خاطر برکت طرح هادی در زمینه اسناد روستایی در سه استان برتر کشور قرار گرفتیم و سال قبل ۹ هزار و ۳۷۰ سند را به مردم تقدیم کردیم.

اکبرزاده از مقاوم سازی ۱۲۰ هزار واحد مسکن روستایی از سال ۸۴ تا کنون خبر داد و تصریح کرد: این واحدها به دست خود مردم بازسازی شد و سیاستگذاری لازم و ارائه تسهیلات را بنیاد مسکن انجام داد و سال گذشته بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در گیلان بهسازی و مقاوم سازی شد.

وی از انعقاد تفاهم نامه‌ای با اداره کل بهزیستی گیلان خبر داد و اظهار داشت: براساس این تفاهم نامه خانوارهای دو معلول به بالایی که دارای مشکل مسکن باشند شناسایی و صاحب خانه خواهند شد و در مرحله اول سال گذشته ۴۰ خانوار و در مرحله دوم ۲۸۰ خانوار در سطح استان شناسایی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان از تدوین برنامه طرح “مسکن اجتماعی” در کشور خبر داد و عنوان کرد: این طرح به نیازهای حداقلی مسکن ایرانیان نظیر رهن, اجاره و تعمیر پاسخ می‌دهد و سالی یکصد هزار واحد در کشور سیاست‌گذاری شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه ۶۲۷ واحد مسکن برای محرومان با سیاست‌گذاری و مدیریت آیت الله قربانی شروع شد خاطرنشان کرد: ۴۲۷ واحد از این تعداد به بهره برداری رسید و۲۰۰ واحد دیگر تا شهریور به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از احداث ۳۰۰ واحد مسکن شهری در گیلان خبر داد و بیان داشت: این ۳۰۰ واحد در دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری می‌رسند.

وی با اشاره به سیاست‌گذاری‌های امسال بنیاد مسکن گیلان اظهار داشت: تمام خیران مسکن‌ساز گیلان در ۱۶ شهرستان اعلام موجودیت می‌کنند و هر شهرستان احداث ۲۰ واحد مسکونی را توسط خیران آغاز می‌کند.

تسنیم


شماره خبر 1571 - 2017/04/13
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com