بدون دیدگاه
2018/01/07 - 10:45

خطرات نصب فیلتر شکن در موبایل دانش آموزان/ مدارس فکری برای جایگزین تلگرام کنند

با فیلتر شدن تلگرام برخی مسؤولان مدارس به امید موقتی بودن آن کماکان اطلاع رسانی از همین روش را در دستور کار قرار داده اند. خطرات نصب فیلتر شکن در موبایل دانش آموزان

با فیلتر شدن تلگرام برخی مسؤولان مدارس به امید موقتی بودن آن کماکان اطلاع رسانی از همین روش را در دستور کار قرار داده اند و همین نکته باعث شده بسیاری از دانش اموزان برای اینکه از این قافله عقب نمانند …… به گزارش خبر راست، حمید رضا کناری در عصر ایران نوشت: تلگرام به […]

با فیلتر شدن تلگرام برخی مسؤولان مدارس به امید موقتی بودن آن کماکان اطلاع رسانی از همین روش را در دستور کار قرار داده اند و همین نکته باعث شده بسیاری از دانش اموزان برای اینکه از این قافله عقب نمانند ……

به گزارش خبر راست، حمید رضا کناری در عصر ایران نوشت: تلگرام به عنوان یکی از ابزارهای اطلاع رسانی در برخی از مدارس کشور به عنوان راه ارتباطی برای ارائه پیام های درسی و یا انضباطی استفاده می شود.

دانش اموزان نیز با ساختن گروه های کلاسی، مطالب درسی را به اشتراک می گذارند.و در برخی از مدارس نیز مسئولان از طریق همین کانال ها مطالب مرتبط با دانش آموزان را به آنها منتقل می کنند. با فیلتر شدن تلگرام برخی مسؤولان مدارس به امید موقتی بودن آن کماکان اطلاع رسانی از همین روش را در دستور کار قرار داده اند و همین نکته باعث شده بسیاری از دانش اموزان برای اینکه از این قافله عقب نمانده و در جریان آخرین اخبار مدارس خود قرار بگیرند.  روی موبایل های خود فیلترشکن نصب کنند که این اقدام می تواند اثرات مخربی را به دنبال داشته باشد.

 

این سوال را می توان مطرح کرد آیا واقعا زمانی که یک پیام رسان به هر دلیلی در کشور فیلتر می شود چه لزومی دارد مدیران و کارکنان مدارس همچنان استفاده از این پیام رسان فیلتر شده را برای دانش آموزان ادامه داده و آنها را به سمت فیلترشکن سوق دهند.

نصب فیلترشکن در موبایل دانش آموزان می تواند باعث دسترسی باز و بدون محدودیت آنها به فضای اینترنت شود و این وضعیت می تواند مشکلاتی را برای خانواده ها ایجاد کند.

برخی خانواده ها برای دسترسی فرزندان خود به کانال های تلگرامی کلاس و مدرسه، بر روی گوشی موبایل فرزندان خود فیلترشکن نصب کرده اند غافل از اینکه این اقدام، کودکان را معرض آسیب های مختلفی قرار می دهد.

حتی در توسعه یافته ترین کشورهای دنیا هم محدودیت هایی برای گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان وجود دارد. کودکان معمولا از سواد رسانه ای برخوردار نیستند و به همین دلیل به راحتی فریب فریبکاران مختلف و مطالب نادرست و نامناسب در اینترنت را خورده و تحت تاثیر محتوای منفی سایت هایی مانند سایت های پورنوگرافی، سایت های سوء استفاده جنسی کودکان، سایت های تبلیغ نژادپرستی و یا افراط گرایی قرار می گیرند.

استفاده از تکنولوژی در مدارس یکی از الزامات جامعه امروز است و کسی نیز منکر این موضوع نیست اما رعایت نکردن برخی از مسائل می تواند بهره برداری از تکنولوژی را در مسیرغلط سوق داده و یا باعث بروز آسیب های نا خواسته برای دانش آموزان شود. پیشنهاد می شود مدیران مدارس سریعا روش های اطلاع رسانی دیگری را جایگزین تلگرام کنند.

دولتمردان باید بدانند که فیلتر کردن پیام رسان های عمومی و مورد استفاده بخش های مختلف مردم به ویژه کودکان، و عدم معرفی جایگزین مناسب باعث می شود جامعه به سمت استفاده از فیلترشکن سوق پیدا کند و آنها را بیش از پیش آسیب پذیر می کند.


شماره خبر 14936 - 2018/01/07

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com