بدون دیدگاه
2017/12/19 - 11:16

ترامپ در سخنرانی درباره راهبرد جدید امنیت ملی

برجام، توافقی فاجعه بار، ضعیف و بد با ایران بود

دونالد ترامپ در سخنرانی درباره راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا گفت: "من سپاه پاسداران را به علت حمایت آن از تروریسم تحریم و عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای

  دونالد ترامپ در سخنرانی درباره راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا گفت: “من سپاه پاسداران را به علت حمایت آن از تروریسم تحریم و عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را به کنگره اعلام کردم.  به گزارش خبر راست، رئیس‌جمهور آمریکا سخنرانی خود را درباره راهبرد  جدید امنیت ملی آمریکا شروع کرد. دونالد ترامپ در ابتدای […]

 

دونالد ترامپ در سخنرانی درباره راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا گفت: “من سپاه پاسداران را به علت حمایت آن از تروریسم تحریم و عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را به کنگره اعلام کردم.

 به گزارش خبر راست، رئیس‌جمهور آمریکا سخنرانی خود را درباره راهبرد  جدید امنیت ملی آمریکا شروع کرد.

دونالد ترامپ در ابتدای سخنرانی خود ، همدردی خود را با آسیب دیدگان حادثه سقوط قطار در ایالت واشنگتن اعلام کرد.

وی با انتقاد از مواضع دولت‌های گذشته در آمریکا، آنها را به «بی توجهی به مردم آمریکا» متهم کرد؛ دولت‌هایی که به گفته او توافق‌های فاجعه‌بار با دیگر کشورهای جهان بسته است.

او گفت: «رهبران(دولت‌های قبلی) ما مشغول به ملت سازی در کشورهای خارجی بودند در حالی که در ساختن ملت و کشور مان در داخل ناکام بودند».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه توافق هسته‌ای ایران را «یک توافق ضعیف و بد» خواند.

ترامپ در ادامه انتقادات از دولت‌های قبلی آمریکا تصریح کرد: «آنها تهدید هسته‌ای کره شمالی را نادیده گرفتند، یک توافق فاجعه بار، غیر جامع، ضعیف و بد با ایران بستند و به تروریست‌هایی از قبیل داعش اجازه دادند که بخش‌های وسیعی را در اقصی نقاط خاورمیانه را کنترل کنند».

وی با تکرار ادعای بی اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که «برای مقابله با برنامه اتمی ایران و بستن مسیرش به سمت سلاح اتمی، من سپاه پاسداران را به خاطر حمایت آن از تروریسم تحریم کردم و عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را به کنگره اعلام کردم».

او با انتقاد از مواضع دولت‌های قبلی به ویژه در زمینه امنیت مرزها و موضوع مهاجرت و روادید گفت: کشوری که مرز نداشته باشد، کشور نیست.کشوری که خود را برای پیروزی در جنگ آماده نکرده باشد، قادر به پیشگیری از وقوع جنگ نخواهد بود.

ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی خودش با تاکید بر پیروزی‌های «بزرگ» آمریکا در جنگ با داعش در سوریه و عراق گفت: «ما ارتش بزرگی و با عظمت داریم».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه روسیه و چین را «رقبای» ایالات متحده خواند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، باز هم از تهدید کره شمالی حرف زد و گفت که آمریکا و متحدانش همه اقدامات لازم را برای خلع سلاح اتمی شدن(شبه جزیره کره) و اینکه این رژیم نتواند جهان را تهدید کند، انجام خواهند داد.

ترامپ افزود: به این مشکل(کره شمالی) باید خیلی قبل‌تر از این و زمانی که بسیار آسانتر بود، باید رسیدگی می‌شد اما به این مشکل رسیدگی خواهد شد چرا که ما چاره دیگری نداریم.

وی با تاکید بر اینکه فشار بیشتر آمریکا بر کره شمالی به سخت‌ترین تحریم ها علیه این کشور منجر شده است، ما متحدانمان را در تلاشی بی‌سابقه‌ برای منزوی کردن کره شمالی متحد کرده‌ایم. با این حال، کارهای بیشتری باید انجام شود.

فارس


شماره خبر 14040 - 2017/12/19

sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com