بدون دیدگاه
2017/12/03 - 12:00

یک دادستان ترک حکم مصادره اموال رضا ضراب را صادر کرد

متهم به دور زدن تحریم‌های ایران در دادگاهی در آمریکا علیه دولت کشورش و هالک بانک شهادت داد، یک دادستان ترک حکم مصادره اموال رضا ضراب را صادر کرد.

دادستانی ترکیه حکم مصادره اموال رضا ضراب تاجر طلای ایرانی ـ ترکیه‌ای را که در آمریکا در بازداشت به سر می‌برد، صادر کرد. به گزارش خبر راست، یک روز پس از آنکه رضا ضراب تاجر طلای ایرانی ـ ترکیه متهم به دور زدن تحریم‌های ایران در دادگاهی در آمریکا علیه دولت کشورش و هالک بانک […]

دادستانی ترکیه حکم مصادره اموال رضا ضراب تاجر طلای ایرانی ـ ترکیه‌ای را که در آمریکا در بازداشت به سر می‌برد، صادر کرد.

به گزارش خبر راست، یک روز پس از آنکه رضا ضراب تاجر طلای ایرانی ـ ترکیه متهم به دور زدن تحریم‌های ایران در دادگاهی در آمریکا علیه دولت کشورش و هالک بانک شهادت داد، یک دادستان ترک حکم مصادره اموال رضا ضراب را صادر کرد.

ضراب روز پنج‌شنبه در دادگاه منطقه‌ای فدرال منهتن شهادت داد که در سال ۲۰۱۲ یک مقام ترک به وی گفته بود رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر وقت ترکیه به دو بانک در این کشور دستور داده است تا در یک معامله میلیارد دلاری که گرفتار تحریم است، مشارکت کنند.

رضا ضراب ۳۴ ساله در ماه اکتبر پس از بررسی اتهاماتش از جمله کمک به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران به جرم خود اعتراف کرد و پذیرفت برای کاهش مجازاتش با دادستان‌ها همکاری کند.

متن اعتراضات محرمانه وی که به تازگی فاش شده است نشان می‌دهد که ضراب زمانی‌که در ۲۶ اکتبر مقابل دادگاه حاضر شد، به طور جزئی جرایمش را پذیرفته و گفته بود که از سال ۲۰۱۰ تا زمان دستگیری‌اش در ۲۰۱۶ با افرادی توافق کرده بود که مانع از اجرای تحریم‌های ایران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا شوند.

متن اعتراف وی همچنین نشان می‌دهد که دولت ترکیه پذیرفته بود اقداماتی را برای حفظ امنیت رضا ضراب و خانواده‌اش به کار گیرد.

ضراب روز جمعه نیز در دادگاه جزئیات بیشتری درباره طرح فروش طلا در برابر نفت ایران ارائه داد.


شماره خبر 13107 - 2017/12/03
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com