بدون دیدگاه
2017/04/09 - 14:20

عامل مرگ ۱۰ درصد مردم جهان را بشناسید

دخانیات - عامل مرگ ۱۰ درصد مردم جهان را بشناسید

به گزارش خبرراست، این تحقیق که بر اساس اطلاعات مربوط به استعمال دخانیات در ۱۹۵ کشور و منطقه از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ میلادی صورت گرفت نشان داد در سال ۲۰۱۵ میلادی جمعیت سیگاری‌ها در جهان تقریباً یک میلیارد نفر بود یعنی از هر ۴ مرد یک نفر و از هر ۲۰ زن نیز یک […]

به گزارش خبرراست، این تحقیق که بر اساس اطلاعات مربوط به استعمال دخانیات در ۱۹۵ کشور و منطقه از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ میلادی صورت گرفت نشان داد در سال ۲۰۱۵ میلادی جمعیت سیگاری‌ها در جهان تقریباً یک میلیارد نفر بود یعنی از هر ۴ مرد یک نفر و از هر ۲۰ زن نیز یک نفر سیگاری بودند.

دانشمندان همچنین دریافتند به‌رغم آگاهی از مضرات سیگار برای سلامتی، سرطان‌زا بودن آن و کمپین‌های جهانی مقابله با سیگار، تعداد سیگاری‌ها حیرت‌آور است.

این تحقیق نشان داد شیوع مصرف سیگار در ۱۳ کشور ازجمله امریکا، استرالیا، برزیل در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ و ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ میلادی کاهش چشمگیری داشت و ۱۸ کشور نیز در این بازه‌های زمانی با کاهش تعداد افرادی که هر روز سیگار می‌کشیدند، مواجه شدند.

طبق اعلام «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری»، در امریکا از هر ۱۰۰ فرد بزرگ‌سال بالای ۱۸ سال، ۱۵ نفر سیگاری هستند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۱٫۵ درصد از مرگ‌ومیرها در سراسر جهان به دخانیات نسبت داده شد و ۵۲٫۲ درصد از این افراد در امریکا، روسیه، چین و هند جان باختند.

رشد جمعیت یکی از عوامل افزایش تعداد سیگاری‌ها از ۸۷۰٫۴ میلیون نفر در سال ۱۹۹۰ میلادی به ۹۳۳٫۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ است.

دکتر امانوئلا گاکیدو، مؤلف این تحقیق، می‌گوید: «به‌رغم وجود بیش از نیم‌قرن مدارک و شواهد آشکار دربارۀ تأثیرات زیان‌بار تنباکو بر سلامتی امروزه از هر ۴ مرد یکی هر روز سیگار می‌کشد. سیگار کشیدن همچنان دومین عامل خطر برای مرگ زودهنگام و ازکارافتادگی به شمار می‌رود و ما برای کاهش بیشتر تأثیر آن باید کنترل تنباکو را تشدید کنیم تا شیوع سیگار کشیدن و پیامدهای منتسب به آن را بیش‌ازپیش کاهش دهیم.»

نتایج این تحقیق در هفته‌نامۀ لنست منتشر شد.


شماره خبر 1240 - 2017/04/09
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com