بدون دیدگاه
2017/11/08 - 10:42

برای چندمین بار؛

پیدا شدن لاشه یک فک خزری در انزلی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر انزلی امروز گفت : لاشه یک قلاده گونه در حال انقراض و حفاظت شده  فک خزری در ساحل  شهر بندرانزلی پیدا شد. فک خزری در انزلی

تنها پستاندار دریای خزر در معرض خطر انقراض است. به گزارش خبر راست، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر انزلی امروز گفت : لاشه یک قلاده گونه در حال انقراض و حفاظت شده  فک خزری در ساحل  شهر بندرانزلی پیدا شد. آقای هادی پور با بیان اینکه بر اساس شواهد موجود مدت زیادی از مرگ این […]

تنها پستاندار دریای خزر در معرض خطر انقراض است.

به گزارش خبر راست، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر انزلی امروز گفت : لاشه یک قلاده گونه در حال انقراض و حفاظت شده  فک خزری در ساحل  شهر بندرانزلی پیدا شد.
آقای هادی پور با بیان اینکه بر اساس شواهد موجود مدت زیادی از مرگ این فک خزری می گذرد افزود : دلیل قطعی مرگ این فک پس از بررسی و کالبد شکافی مشخص و اعلام می شود.
وی گفت : ضرب و شتم ، گیر افتادن در تور صیادان ، خونریزی داخلی ، گرما زدگی و دور ماندن از محیط زیست طبیعی از مهمترین دلایل تلف شدن فک خزری است.
فک خزری به ‌طور میانگین یک و نیم  متر طول و ۷۰ کیلوگرم وزن دارد.
این گونه جانوری یکی از پستانداران کمیاب آبزیی دنیا است که فقط در دریای خزر و رودخانه‌های منتهی به آن زندگی می ‌کند که به دلیل صید بی‌رویه و به ‌هم خوردن شرایط زیستی و کاهش شدید جمعیّت ، نیازمند حمایت بین‌المللی است.
فک خزری تنها پستاندار دریای خزر است.

شماره خبر 12211 - 2017/11/08
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com