بدون دیدگاه
2017/10/15 - 10:14

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان؛

امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت راه اندازی می شود/با محدودیت آمبولانس در گیلان مواجه هستیم

پیمان اسدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان از راه اندازی اورژانس و امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت خبر داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان از راه اندازی اورژانس و امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت خبر داد. به گزارش خبر راست، پیمان اسدی اظهار کرد: در شهر رشت ۹ پایگاه اورژانس فعالیت دارند که یک پایگاه بصورت جاده ای و مابقی پایگاههای اورژانس شهری هستند و از این تعداد سه […]

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان از راه اندازی اورژانس و امداد هوایی و موتور آمبولانس در رشت خبر داد.

به گزارش خبر راست، پیمان اسدی اظهار کرد: در شهر رشت ۹ پایگاه اورژانس فعالیت دارند که یک پایگاه بصورت جاده ای و مابقی پایگاههای اورژانس شهری هستند و از این تعداد سه پایگاه در ایستگاههای آتش نشانی مستقر می باشند.

وی افزود: روزانه  ۲۵۰ ماموریت در سطح رشت توسط نیروهای اورژانس انجام  در می شود و در ایام تابستان با توجه به ورود گردشگران شاهد حضور جمعیت سه برابری در گیلان به نسبت جمعیت ثابت استان هستیم.

وی با اذعان به اینکه پایگاههای شهرستان رشت به آمبولانسهای مجهز و پیشرفته تجهیز شده اند گفت: در حال حاضر با مشکل فقدان پارکینگ سرپوشیده در رشت مواجه هستیم و باید حتما برای تمام آمبولانسهایی جدیدی که اخیرا به پایگاههای اورژانس تعلق گرفته است پارکینگ سرپوشیده ایجاد کنیم و اینکار نیازمند مساعدت شورا و شهرداری رشت می باشد.

اسدی با اشاره به موضوع استفاده از موتور آمبولانسها در کلان شهرها بیان کرد:  موتور آمبولانس در شهر رشت که بار ترافیکی سنگینی دارد بسیار ضرورت دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان ادامه داد: برای کاهش مدت زمان امداد رسانی و حضور به موقع در کنار بیمار باید از این روش استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه فوریتهای پزشکی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی می باشد تصریح کرد:

فوریتهای پزشکی دبیرخانه ستاد پدافند دانشگاه علوم پزشکی است و غیر از فعالیت روزمره باید به امورات دیگر نیز بپردازد.

وی خواستار ساخت پارکینگهای سرپوشیده در داخل آتشنشانی ها شد و گفت: با اینکار از ایجاد مشکل و فرسودگی برای آمبولانسهای جدید جلوگیری خواهد شد.

اسدی بیان کرد: در برف سال گذشته آمبولانسهای ما زمینگیر شدند و برای امسال باید تدابیر لازم در این باره اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه در بحث خرید آمبولانس با محدودیت مواجه هستیم افزود: در استانهای دیگر از محل عوارضی که از خودروها دریافت می شود به این مبحث توجه می شود اما در گیلان این مهم مغفول مانده است.

اسدی راه اندازی اورژانس هوایی در رشت را امری ضروری دانست و تصریح کرد: با تحقق این مهم مدیریت زمان می شود و انشاا… مدیران توجه بیشتری به حوزه سلامت داشته باشند.

در ادامه رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان گفت: شهر رشت پایه گذار روابط بین اورژانس و آتشنشانی در کشور بوده است .

اسدی افزود: گیلان به لحاظ جغرافیایی شرایط خاصی دارد و به شدت پیگیر ایجاد آشیانه برای هلیکوپتر و ایجاد اورژانش هوایی هستیم.

وی با بیان اینکه یکسری محدودیتها در خصوص اورژانس هوایی در رشت وجود دارد تصریح کرد: جایگاه مناسب جهت نشستن هلیکوپتر در محوطه بیمارستانها در رشت وجود ندارد.

اسدی افزود:  در بیمارستانهای خصوصی  تقریبا شرایط مناسبی وجود دارد اما بطور کلی در بحث پرداخت هزینه های اورژانس هوایی و..باید مباحث مطرح و پیگیری شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان طرح تحول سلامت را عملا به گل نشسته دانست و گفت: هزینه های سنگینی که امداد هوایی بهمراه دارد در شرایط فعلی امکانپذیر نیست و در حال حاضر اکثر بیمارستانها در حال ورشکستگی هستند.


شماره خبر 10880 - 2017/10/15
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com