بدون دیدگاه
2017/09/19 - 12:29

نرم افزار معروف سی کلینر هک شد / میلیون‌ها رایانه در جهان قابل نفوذ شدند

کمپانی انگلیسی Piriform تایید کرد نرم افزار رایگان و معروفش، سی کلینر CCleaner، هک شده و میلیون کاربر در جهان در معرض خطر قرار دارند.

کمپانی انگلیسی Piriform تایید کرد نرم افزار رایگان و معروفش، سی کلینر CCleaner، هک شده و میلیون کاربر در جهان در معرض خطر قرار دارند.  به گزارش خبر راست، ظاهرا ۲ میلیون کاربر فعلا قربانی هک نرم افزار سی کلینر شده اند وهکرها توانسته اند از راه دور، کنترل رایانه قربانی را در دست گیرند. […]

کمپانی انگلیسی Piriform تایید کرد نرم افزار رایگان و معروفش، سی کلینر CCleaner، هک شده و میلیون کاربر در جهان در معرض خطر قرار دارند.

 به گزارش خبر راست، ظاهرا ۲ میلیون کاربر فعلا قربانی هک نرم افزار سی کلینر شده اند وهکرها توانسته اند از راه دور، کنترل رایانه قربانی را در دست گیرند.

کمپانی Prirform می گوید با مقامات قضایی همکاری کرده و سرور اصلی که ممکن است تحت کنترل هکرها قرار گیرد را از کار انداخته است.

مالک اصلی کمپانی Avast است که متضرر اصلی این ماجراست و ظاهرا چند روز قبل سیسکو و Morphisec این کمپانی را در جریان هک قرار دادند.

بدافزار هکرها با راه یافتن به نرم افزار سی کلینر کنترل رایانه کاربر را بر عهده می گیرد.

سی کلینر با پاک کردن کوکی و برنامه های تبلیغاتی و بیخود، سرعت رایانه را افزایش می‌دهد و ۱۳۰ میلیون کاربر در جهان آن را نصب کرده‌اند.

جولای امسال کمپانی مستقر در پراک، Avast کمپانی Piriform در لندن را خرید.


شماره خبر 10016 - 2017/09/19
sdsfrefvrev
خانه هنر نیایش
Website Uptime Monitoring By ServiceUptime.com