5 اسفند 1402

کشاورزان گیلانی تا پایان اردبیهشت برای بیمه مزارع خود مهلت دارند

به گزارش خبر راست، پیمان معمارزاده در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه بیمه مزارع تنها تا پایان اردبیهشت در گیلان انجام می‌شود اظهار داشت: کشاورزان می‌توانند تا پایان اردبیهشت ماه برای انجام این کار به شرکت های بیمه سراسر استان مراجعه کنند.

مدیر خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه مهلت مذکور برای باغداران مرکبات هم منظور شده است افزود: باغداران مرکبات هم تا پایان اردبیهشت برای بیمه کردن باغات خود در برابر حوادث مهلت دارند.

معمارزاده با تاکید بر اینکه توصیه می‌شود کشاورزان این اقدام مهم را به روزهای پایانی مهلت اعلام شده موکول نکنند تصریح کرد: در روزهای پایانی این اقدام، ترافیک و حجم مراجعات افزایش یافته و احتمال جاماندن کشاورزان از این اقدام مطلوب زیاد است.

وی با اشاره به اینکه 30 شرکت دفتر خدمات بیمه‌ای در گیلان کار بیمه زمین‌های کشاورزی را انجام می‌دهند بیان کرد: مراکز و شرکت‌های بیمه‌ای مذکور در حال حاضر تا پایان اردیبهشت پذیرای اقدامات بیمه‌ای کشاورزان گیلانی هستند.

مدیر خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با تاکید بر اینکه در سال 95 بالغ بر 69 هزار نفر کشاورز و دامدار در گیلان مشمول خسارت و غرامت شدند خاطرنشان کرد: میزان برآورد غرامت این افراد بالغ بر 300 میلیارد ریال برآورد شد که عمده ترین خسارت شامل مزارع و محصول برنج است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *