4 اسفند 1402

کاهش ۳.۵ درصدی تلفات جاده‌ای گیلان | ۴۷ نفر تلفات جاده‌ای در طرح نوروزی

به گزارش خبرراست، حجت شعبانپور با اشاره به تلاش دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات خدمات سفر گیلان در نوروز سال جاری اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه اقدام‌های رضایت‌بخشی در راستای میزبانی شایسته از مهمانان نوروزی و بهبود و ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف انجام دادند.

وی به نبود گره ترافیکی درون‌شهری و برون‌شهری در تعطیلات نوروز سال جاری در گیلان اشاره کرد و افزود: ایام نوروز امسال شاهد افزایش ۱۷ درصدی ورود مسافر، ۳۱ درصدی ورود خودرو و ۴۸ درصدی تردد در استان بودیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه در طرح نوروزی سال ۹۵ تعداد ۴۷ نفر تلفات جاده‌ای داشتیم، تصریح کرد: از ۲۵ اسفندماه سال ۹۵ تا ۱۶ فروردین‌ماه جاری تلفات جاده‌ای استان ۴۳ نفر بود و با کاهش ۸.۵ درصدی مواجه هستیم.

شعبانپور، تعداد کشته شدگان تصادفات جاده‌ای گیلان در سال ۹۴ را ۶۴۹ نفر خواند و بیان کرد: سال گذشته تعداد کشته‌های جاده‌ای استان به ۶۲۶ نفر رسیده و در این زمینه ۳.۵ درصد کاهش داشتیم.

وی، بسیاری از کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای گیلان را مربوط به عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت عنوان کرد و گفت: سال گذشته تلاش مضاعفی در زمینه مذکور انجام شد و ۷.۴ درصد کاهش تلفات عابران پیاده و ۱۶.۵ درصد کاهش تلفات راکبان موتورسیکلت نسبت به سال ماقبل آن در استان به ثبت رسیده است.

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *