12 اسفند 1402

همه ما در انتخابات تاثير گذاريم

خبر راست / يوسف سلمان خواه

 

همه ما به نحوي در انتخابات تاثير گذاريم. اما صاحبان منافع خاص و اسپانسرها سوداي ديگر دارند. آنان دغدغه شان فروش محصول است. انان محصول پيش ساخته خود را به مردم مي فروشند. نيازها و مطالبات مردم در بازاريابي محصول محور جايگاهي ندارد فقط مشخصات محصول(بيو گرافي) مهم است نه فوايد محصول(تخصص و كارامدي) .

امروز آگاهي بخشي و آگاهي يابي بايد از بازاريابي محصول محور به مصرف كننده محور تبديل شود. يعني نامزدها بايد نيازها و مطالبات مردم را محور قرار دهند. و برند خود را بر اساس فوايد محصول به مردم معرفي نمايند. نقش اساسي و روشنگري عزيزان بخشي بايد در خصوص فروشندگان محصول باشد كه برخي وقت ها جنس هاي بنجل را به مردم مي فروشند. مراد از محصول نامزدهاي ديگر ساخته است كه در بازاريابي سياسي فروخته مي شود انان به جاي كباب بوي كباب و به جاي استيك جلز و ولز ان را به مردم مي فروشند.برخي از محصولات داراي بسته بندي خوشكل و شيك هستند اما وقتي به كار مي گيريم بي كيفيتي و نا مرغوب بودن نمايان مي شود. چالش كشيدن كيفيت و محتواي محصول (نامزد) مهم است نه تصوير سازي بازاريابان.

در انتخابات پيشرو بايد مصرف كننده محوري نامزدها را از محصول محوري صرف تمييز و تشخيص داد. زمان محصول محوري در بازاريابي اقتصادي منسوخ شده است و امروزه در بازاريابي سياسي مصرف كننده محور شده است.يعني نيازها ز مطالبات مردم بايد در اولويت باشد.وعده هاي حداكثري و تحقق حداقلي از تاكتيك هاي محصول محور است. در واقع توليدكنندگان اين محصولات با وعده هاي نمكين. ترد و پرصدا و بازاريابان سياسي در صدد فروش محصول(نامزد خود هستند).مصرف كنندگان (راي دهندگان )خود بايد تصويري واقعي از نامزد انتخاباتي را ببينند. نه اسپانسرها و بازاريابان كه قصد فروش محصول. بنابراين روشنگري صاحبان دانش و بينش به اين سمت و سو نيز كارساز است.

جناب اقاي حامد عبدالهي با شناختي كه از ايشان دارم خود ساخته است و خود پرداخته نه محصول ديگران كه به فروش برسد. برخي از نامزدهاي انتخاباتي خود را محصول كرده اند تا بنگاه هاي سياسي انان را به مردم بفروشند. ايشان هر ان چه هست به شهروندان ارايه داده با صداقت نه با سياست. با احترام يوسف سلمان خواه

 

خبر راست: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *