12 اسفند 1402

مرگ با مواد منفجره، قتل عمد محسوب می‌شود

به گزارش خبرراست، دکتر احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در نشست تخصصی با موضوع چهارشنبه آخر سال در ستاد فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه همه کشورهای دنیا، با آداب و رسومی خاص به استقبال سال جدید می‌روند، اظهار کرد: در ایران نیز مردم رسوم خاصی سال جدید را آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه رفتارهای ناهنجار، در سال‌های گذشته حلاوت چهارشنبه آخر سال را با تلخی عوض کرده، افزود:‌ برخورد مسئولانه بخشی از مردم، در مهار رفتارهای ناپسند موثر بوده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تاکید بر نقش رسانه‌ها بر خاموش‌کردن آتش غفلت در چهارشنبه آخر سال، گفت: رسانه‌ها با بازتاب دادن حوادث تلخ سال‌های گذشته، عبرت را در آحاد جامعه نهادینه کنند.

آقایی از فعالیت فرهنگی به عنوان بهترین روش برای مقابله با تلخی‌های چهارشنبه سوری نام برد و افزود: ‌باید شرایطی برای کنترل احساسات و صرف شدن هیجان جوان‌ها در مسیر درست فراهم شود.

وی افزود:‌ علی‌رغم آمار نسبتا بالای آسیب‌ها در چهارشنبه آخر سال، این آمار در سال گذشته نسبت به چند سال قبل کاهش قابل توجهی داشت.

آقایی با تاکید بر اینکه پلیس، نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی در برخورد با هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال پا را از قانون فراتر نخواهند گذاشت، خاطرنشان کرد: ‌این نیروها از ظرفیت قانونی برای برخورد با آشوب و تخریب استفاده می‌کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با بیان اینکه بر اساس مواد قانونی، هر کس با مواد منفجره در جامعه هراس ایجاد کند و به خاطر این رفتار کسی از بین برود، این رفتار قتل عمد خواهد بود، تصریح کرد: ‌این ظرفیت‌های قانونی باید به طور کامل به مردم توضیح داده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *