12 اسفند 1402

قطعا فرمایشات و توصیه های رهبر انقلاب برای همه لازم الاتباع و لازم الاجرا است

به گزارش خبرراست، معاون پارلمانی رییس جمهور حسینعلی امیری گفت: {درباره ثبت نام رئیس جمهوری پیشین در انتخابات ریاست جمهوری} قطعا فرمایشات و توصیه های رهبر معظم انقلاب برای همه لازم الاتباع و لازم الاجرا است.
همه ما که در ساختار نظام جمهوری اسلامی خدمت می کنیم و در ساختار قانون اساسی؛ این ساختار را باید قاعدتا قبول داشته باشیم.
اصل ولایت فقیه یک واقعیت است. این اصل علاوه بر آموزه های دینی، در قانون اساسی ما هم تصریح شده و هر کسی بخواهد در نظام مسئولیت بگیرد و در این ساختار کار کند، باید کلیه اصول قانون اساسی را قبول داشته باشد.
{درباره ثبت نام رییس جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری} باید از خود ایشان سوال کنید؛ من معاون پارلمانی رییس جمهوری هستم. از ایشان نپرسیدم.
قاعدتا برای نیامدن باید دلیل آورد؛ برای آمدن نیازی به دلیل نیست. رویه هم همیشه این طور بوده که روسای جمهوری بعد از دوره اول، در دوره دوم به عنوان نامزد ثبت نام کرده اند؛ هر چند جواب را باید خود رییس جمهوری بدهند.
{درباره حضور محمد شریعتمداری در جلسات هیات دولت} آقای شریعتمداری چند جلسه است در دولت شرکت نمی کند و صندلی ایشان خالی است.
دولت، دولت قانون مداری است. رییس دولت یک حقوقدان است. در این دولت، فعالیت ها همه باید قانونی باشد و تاکید رییس جمهوری هم همین است. کسانی که در انتخابات شرکت می کنند باید مر قانون را مراعات بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *