6 اسفند 1402

فردا آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیات‌های نظارت

به گزارش خبرراست، رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران محمدرضا بادامچی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تایید صلاحیت برخی کاندیداها در انتخابات شوراها در شهر تهران گفت: امشب مهلت هفت روزه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها  در هیات‌های اجرایی به اتمام می‌رسد و پرونده‌های آنها از فردا در اختیار هیات‌های نظارت قرار می گیرد.

وی افزود: هیات های اجرایی از 17 فروردین وارد بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها شدند که این مهلت هفت روزه امشب به پایان می‌رسد. هیات‌های نظارت نیز از فردا تا پایان وقت 31 اردیبهشت به بررسی صلاحیت این داوطلبان پرداخته و نظر خود را به هیات‌های نظارت استان ارائه می‌دهند. هیات‌های نظارت استان نیز بعد از تایید نهایی، اسامی کاندیداها را اول اردیبهشت به فرمانداری‌ها ارائه کرده و در نهایت دوم اردیبهشت اسامی از سوی فرمانداری‌ها اعلام می‌شود.

 رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران با بیان اینکه این روند در قالب انتخابات شوراها نیز در تهران حاکم است، گفت: هیات نظارت شهرستان تهران نیز از فردا وارد بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در تهران می‌پردازد، لذا انتشار هرگونه اخباری مبنی بر تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در تهران صحت ندارد.

بادامچی در پایان یادآور شد که معیار بررسی صلاحیت داوطلبان براساس قانون و از طریق چهار مرجع وزارت دادگستری، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *