4 اسفند 1402

صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری امروز مشخص میشود

به گزارش خبر راست، عباسعلی کدخدایی این مطلب را در یادداشتی در کانال تلگرامی شخصی خود نوشت و افزود: ملاقات های متعدد، حضور در مجلس، دیدار با جمعی از نمایندگان و بررسی برخی از پرونده های داوطلبان انتخابات بخشی از کارهای روز گذشته بود.
سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: باردیگر خبرهای کذب دیگری در خصوص انتخابات و بررسی صلاحیت ها منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت.
کدخدایی در پایان این یادداشت اولین فرصت قانونی اعلام نظر درباره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را – پنج شنبه –۳۱ اردیبهشت اعلام کرد.
براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، مهلت پنج روزه شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات فردا ۳۱۱ فروردین به پایان می رسد.
درصورت لزوم شورای نگهبان می تواند این مدت را برای پنج روز دیگر تمدید کند. نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ششم اردیبهشت ماه ۹۶ به وزارت کشور اعلام می شود.
وزارت کشور نیز اسامی نامزدها را در روزهای ششم و هفتم اردیبهشت ماه اعلام می کند و تبلیغات نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از هشتم اردیبهشت ماه به مدت ۲۰ روز آغاز می شود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *