10 اسفند 1402

درمان سردرد های صبحگاهی

به گزارش خبرراست، اگر در فصل تابستان به‌علت افزایش دمای هوا دچار سردرد می‌شوید و این سردردها غالبا در طول روز شما را همراهی می‌کند و تحمل آن برای شما سخت است.

در مرحله اول می‌توانید با نوشیدن چای بادرنجبویه برای درمان سردردتان اقدام کنید. گیاه بادرنجبویه یکی از موثرترین گیاهان دارویی است. که به دلیل خاصیت ضدانقباض و آرام‌بخشی که دارد در درمان بسیاری از سردردها موثر است بنابراین در طول روزهایی که سردرد به سراغ‌تان می‌آید ۳ فنجان از این چای بنوشید.

درد سرتان را با کمپرس آب سرد یا یخ تسکین دهید. این شیوه در روزهای گرم تابستان بیش از هر زمان دیگری موثر است. استفاده از چند قطعه یخ درون یک پارچه یا حوله نازک مثمرثمراست. با کمک این کمپرس و تکرار آن ۲ تا ۳ بار در روز می‌توانید از شر سردردهای تابستانی خلاص شوید.

ماساژ نقاط پیشانی، شقیقه‌ها و سر با کمک روغن نعنا یکی دیگر از شیوه‌های تسکین سردرد است. برای این کار کافی است تنها چند قطره از روغن نعنا را به سرانگشتان‌تان آغشته کنید و به آرامی پیشانی، شقیقه‌ها و کف سر را ماساژ دهید. این کار به افزایش میزان جریان خون در سر کمک کرده و موجب تسکین سردرد می‌شود.

 

سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *